Polacy nie gęsi i swoją kafejkę mają

Mieszkamy w Newbridge już szósty rok i wydawać by się mogło, że już wszędzie byliśmy, wszystko widzieliśmy. Tymczasem jednak - wcale nie.

W każdą sobotę zawożę dziecko na lekcję gry na gitarze...

... samemu można się nauczyć całkiem sporo, czego jestem paskudnym przykładem, ale jednak powyżej pewnego levelu bez porządnego nauczyciela i dużej dawki teorii muzyki daleko się nie zajdzie...

... na gitarze, powiadam, a sam odwiedzam lokalną kawiarnię typu Costa czy inna Insomnia, gdzie przy filiżance małej czarnej spędzam solidne pół godzinki nad lekturą albo po prostu gapię się w okno.

Żona mi już kilka razy wspominała, że jest gdzieś w okolicy centrum polski lokal a'la kafejka, tylko bardziej. W zeszły weekend zatem zamiast nabijać kabzę sieciówce postanowiłem ów lokal namierzyć. Azymut pi x drzwi znałem, trafiłem bez problemu.

W środku całkiem spora część dla gości (naprawdę, kupa miejsca jak na lokal położony praktycznie w samym środku miasta) podzielona na dwa obszary: jeden ciemniejszy bliżej kontuarów, drugi jaśniejszy bliżej drzwi. W menu do wyboru z osiem gatunków zup: żurki, rosołki, jakieś pomidorowe, generalnie wszystkie zupy, które człowiek kojarzy z Polski. W dodatku polskojęzyczne menu! Całkiem swojsko.

Drugi kontuar nie jestem pewien, chyba jakieś kanapki czy coś, dostałem tunelowej wizji na rosołek. Sprawdzę bardziej szczegółowo nastęnym razem.

Zamówiwszy małą czarną oraz michę rosołu, za co zapłaciłem razem może z osiem Jerzych, a może i mniej, siadłem do stołu i zabrałem się za lekturę. Pięć minut później kelnerka zaserwowała michę i łychę. I odpłynąłem - rosół był dokładnie taki, jaki powinien być rosół. Powinni tę michę rosołu postawić w Sèvres (pod Paryżem) jako wzorzec michy rosołu, zaprawdę.

Kawka była... taka sobie. Nie najgorsza, nie najlepsza. Kawa to kawa, nie ma co marudzić. Ale ten rosół...

Następnym razem planuję zaatakować michę żurku, a potem się zobaczy.

Tak wygląda ów lokal z zewnątrz:

A tu można ich znaleźć:

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]