How to speed up WordPress blog: REDIS

Remember my recent post on mysterious improvement?

(Yep, if you don’t read Polish you’re out of luck. Sorry. Should have warned ya.)

I usually don’t do technical WordPress advisory stuff here on my blog but this entry is an exception. Today we’ll see how to make our blog run rather than just walk. From a slightly different angle this time.

Let’s start from the most important question: is our blog too slow?

Linkowy sprawdzacz

Każdy, kto prowadzi dużego bloga, prędzej czy później napotyka się na problem niedziałających linków.

Internet jest zmienny. Portale tworzą się, zmieniają adresy, czasem znikają i tak dalej. Jeżeli wstawię dziś link do strony internetowej zaprzyjaźnionego blogera, a on za trzy lata zdecyduje się na zmianę adresu, albo na zamknięcie bloga, mój link ciągle tu będzie „straszył” – a jak ktoś go kliknie, dostanie błąd.

Wyzywająca jedenastka

Zostałem niedawno [z]wyz[y]wany od blogerów. Wyzw[isko]anie przyjmuję z dumą i pokorą. Rękawicę rzuconą podnoszę.

Tym razem chodzi (jak to zwykle w takich przypadkach bywa) o udzielenie odpowiedzi na jedenaście pytań. A następnie puszczenie własnych jedenastu pytań do kolejnych ofiar blogerów. Pytania wydają się być związane tematycznie z literaturą.

Poczynajmy, w imię boże!

Porządki w Pchełkach

Zaczynając tego bloga ponad trzy lata temu (jak ten czas, khem, tego) nie miałem pojęcia, jak często będę pisał, po czym będę pisał, ani nawet czy go nie porzucę po tygodniu, bo stwierdzę, że to nie dla mnie. Tymczasem w maju będzie cztery lata jak się produkuję, ku utrapieniu (na szczęście maleńkiej) ciżby Czytelników stałych i przypadkowych, no i już mogę stwierdzić, które tematy są chodliwe i często czytane, a które nie.