Granatem nie pogardzę

Córka dostała niedawno na urodziny słuchawki. Takie ze średniej półki. Czas był najwyższy, bo stare jej się już rozsypały kompletnie.

Tydzień później dostaję automatyczny e-mail od sprzedawcy, czy chciałym napisać krótką recenzję produktu.

Chciałbym, co mi tam.

Irlandzka myśl techniczna: prund

Jakiś czas temu, mniej więcej w lutym tego roku, ulegliśmy z całą rodzinką pokusie przeprowadzenia się do nowego domu. Pisałem zresztą o tym tutaj, stali Czytelnicy blogu pewnie kojarzą.

Mieszka się całkiem sympatycznie. Główne założenia zostały spełnione: więcej miejsca dla dzieciaków, własny ogródek (jest gdzie robić grilla!), bezpieczna okolica, młode można wypuszczać na łąkę przed domem, żeby się pasły w towarzystwie mniej-lub-bardziej-rówieśniczym. Sielanka.

11 wad i zalet automatycznej skrzyni biegów

Skrzynia ręczna czy automatyczna?

Temat jest stary jak motoryzacja i budzi – ku memu nieustającemu zdumieniu – prawie tyle kontrowersji, co debaty Bóg vs Allah vs Latający Potwór Spaghetti vs Budda vs Światowid. Z tym, że tu mamy o wiele mniej opcji. Panteon jest zatłoczony od bóstw wszelkiej płci, maści i woni, a tu mamy prosty wybór: albo automat, albo skrzynię ręczną.

Obyś żył w ciekawych czasach

Tytuł dzisiejszego wpisu to paskudna klątwa sięgająca swoimi źródłami czasów starożytnych.

„Żyjemy obecnie w naprawdę ciekawych czasach” – to stwierdzenie padało z ust Sumerów ponad 6000 lat temu i byli oni święcie przekonani, że ich czasy są faktycznie najciekawsze. I pewni mieli ze swojego punktu widzenia rację.

Islam, parzystość i motocykle

Jak donosi portal Gate Stone, w Niemczech uformował się niedawno gang motocyklistów walczących z islamofobią. Wedle niemieckiego prawa wszystko jest w porządku, a ci, którzy będą próbowali owym motocyklistom w jakikolwiek sposób się przeciwstawiać, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności prawnej.