„Legendy polskie”: recenzja, e-book do pobrania

Jakiś czas temu, całkiem niedawno, jeden ze stałych Czytelników niniejszej namiastki blogu podesłał mi namiar na "Legendy polskie", zbiór sześciu opowiadań fantastycznych opartych na starych, do bólu oklepanych polskich legendach. Stąd można pobrać: EPUB | MOBI | PDF Przyznam, że po książkę sięgnąłem raczej niechętnie - bardziej z grzeczności niż z ciekawości - i zamierzałem … Continue reading „Legendy polskie”: recenzja, e-book do pobrania

Mróz: Immunitet (recenzja)

Po króciutkiej nie-recenzji dziś czas na równie króciutką recenzję "Immunitetu" Mroza, ostatniej (jak na razie) części przygód Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego. Dziś wyjątkowo nie opowiem szczegółowo o fabule, bo mi się nie chce. Zdradzę tylko tyle, że Autorowi udało się utrzymać Chyłkę w trzeźwości przez mniej więcej jedną trzecią książki, ale bez obaw - … Continue reading Mróz: Immunitet (recenzja)

Mróz: Immunitet (jeszcze nie recenzja)

Pisanie jeszcze-nie-recenzji zaczyna pomału wchodzić mi  w krew. Nie będę ściemniał: jest to tani sposób na zwiększenie objętości blogu, bo zamiast jednego wpisu o książce mogę popełnić dwa lub nawet - w rzadkich przypadkach - trzy (na przykład wpisy o ostatniej części serii "Długa Ziemia" Pratchetta / Baxtera: 1, 2, 3) Niemniej jednak nie jest … Continue reading Mróz: Immunitet (jeszcze nie recenzja)

Mróz: „Rewizja” (recenzja)

"Rewizja" to powieść ponura. Trzecia część cyklu przygód Chyłki i Oryńskiego pozostawia czytelnika w stanie lekkiego przygnębienia. Sporo już o książce napisałem dwa dni temu - nie będę więc zdradzał dalszego ciągu fabuły. Powiem tylko tyle, że jest dużo (za dużo!) alkoholu, że wyciągamy strzępy bardzo kiepskiego dzieciństwa głównej bohaterki oraz wchodzimy dość głęboko w … Continue reading Mróz: „Rewizja” (recenzja)

Mróz: „Zaginięcie” – recenzja

Kolejna po "Kasacji" powieść Remigiusza Mroza z serii o Chyłce i Oryńskim to "Zaginięcie". Połowę "Zaginięcia" przeczytałem kulturalnie na Kindelku. Niestety, po lekturze recenzji "Kasacji" moja Lepsza Połówka zażyczyła sobie owąż "Kasację" przeczytać, w związku z czym musiałem tymczasowo pożegnać się z Kindelkiem i przesiąść na Patelnię. Czytanie na Patelni - wbrew pozorom - nie … Continue reading Mróz: „Zaginięcie” – recenzja