Pod prąd

Islam, parzystość i motocykle

Jak donosi portal Gate Stone, w Niemczech uformował się niedawno gang motocyklistów walczących z islamofobią. Wedle niemieckiego prawa wszystko jest w porządku, a ci, którzy będą próbowali owym motocyklistom w jakikolwiek sposób się przeciwstawiać, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności prawnej.

Pomijając teraz zasadność tej całej akcji, a więc zarówno samego faktu {sym|anty}patyzowania ze {zwolen|przeciw}nikami tego czy owego Niewidzialnego Przyjaciela, jak również budowania wokół tego pieprznika całkiem solidnych (acz oderwanych od rzeczywistości) konstrukcji prawnych, skupię się na warstwie logicznej z punktu widzenia algebry Boole-a.

Jeżeli pan A wyznaje Islam, określimy go mianem islamisty.

Jeżeli pan B nie lubi pana A z przyczyn religijnych, nazwiemy pana B antyislamistą, ewentualnie islamofobem. Pojedyncze zaprzeczenie.

Pana C, członka ww. gangu motocyklowego, który może wyznawać Islam, ale nie musi – może zwyczajnie sympatyzować z islamistami albo po prostu lubi się ponap*dalać, nazwiemy przeciwantyislamistą. Zaprzeczenie podwójne.

Pan D, któremu ten cały gang kompletnie nie pasuje, będzie kontrprzeciwantyislamistą. Trzy zaprzeczenia.

Sędzina, pani E, która ukarze pana D grzywną za stawianie się gangsterom, powinna otrzymać miano kontrprzeciwantyislamistofoba. Cztery zaprzeczenia.

Natomiast na gościa, który tej sędziny z tego powodu nie lubi, skończyły mi się już przedrostki i przyrostki.

Reasumując:

Wyznawanie Islamu jest w Niemczech legalne.
Zwalczanie Islamu – nielegalne.
Walka z islamofobami – legalna.
Stawianie się tym, którzy walczą z islamofobami – nielegalne.

Wniosek?

Niemiecki system prawny lubi liczby parzyste!

Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close