i10 znów nadaje!

Czołowy polski Blogumił powraca z przytupem!

Po dwóch latach Chaosu i Ciemności nadejszła wreszcie Światłość i Ład, a także jakieś tam znamiona Porządku w blogosferze. Krótko mówiąc, jeden z moich ulubionych blogopisaczy wrócił do blogopisania, wbrew ponurym statystykom, które mówią, że jeżeli ktoś od ponad dwóch lat niczego na blogu nie napisał, to już raczej nie napisze.

Nota bene kiedyś już o nim pisałem, o tutaj:

Historia pewnego plagiatu

Życzę więc iDziesięciowi z tego tu oto miejsca takich życiowych perypetii, które nie oderwą go od blogowego pługa na dłużej niż kilka dni.

A także, aby wyłupione w zeszły piątek oko szybko odrosło 😉

Loreena McKennitt: rozmyślania noworoczne

Zamiast wesołych i szczęśliwego 🙂

Jednym z powodów, dla których prawie 12 lat temu zdecydowałem się na opuszczenie kraju cebuli i zamieszkanie wśród owiec i koniczyny, była muzyka Loreeny McKennitt. Ktoś, kto ma aż trzy podwójne litery w imieniu i nazwisku zasługuje na to, żeby podążać za jego śpiewem – i oto jestem.

2017: moje ulubione kawałki muzyczne

Kończy się pierwszy tygodzień…

(tydzień? a gówno tam, skoro są dwa tygodnie to musi być jeden tygodzień, a jak komuś się wydaje inaczej, niech się palecem popuka we głowiznę)

… tygodzień, powiadam, grudzienia, lada chwila blogosfera zacznie żyć podsumowaniami, postanowieniami na kolejny rok oraz całym tym świąteczno-noworocznym pierdolnikiem powtarzanym od czasów, kiedy jednego sympatycznego kolesia przybili, żeby się od tego wszystkim polepszyło.

Zagadka: mandaty za szybką jazdę

Za szybką jazdę można dostać mandat. A za rozwiązanie zagadki – nagrodę.

Dziś czas na kolejną zagadkę z rachunkiem prawdopodobieństwa w tle. Tym razem będziemy dojeżdżać do pracy i zbierać po drodze mandaty za szybką jazdę.

Pierwszy z Czytelników, który udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzyma nagrodę w postaci pierwszego miejsca na liście Czytelników udzielających poprawnych odpowiedzi. Jak widać jest o co walczyć!

Cytaty to za mało

Kim jest Garee? Skąd pochodzi? Dokąd zmierza? Jak przenieść się w czasie? Gdzie podziały się moje pieniądze z pierwszej komunii? Odpowiedzi na te, jak również wiele innych pytań, z pewnością nie znajdziecie w tym wpisie.

Śmieciowy blog, jakim czasem wydaje się być xpil.eu, musi mieć śmieci na marginesie, prawda?

Ostatnio więc oprócz losowego cytatu dodałem jeszcze losowy obrazek. Z założenia ma być śmiesznie, ale oczywiście jeżeli ktoś się niechcący obrazi, bo na obrazku będzie niewysmarkany nos Wielkiego Arkleseizure czy inny latawiec, to już trudno. Nie da się zrobić dobrze wszystkim 😉

Wszystko mija, czyli επτaφυm dla Patelni

O urokach posiadania telefonów z niższej półki.

Wbrew temu, co można by sądzić na podstawie tytułu dzisiejszego wpisu, nie będzie rozważań o tym Wielkim Przemijaniu. Ten temat pojawia się tu dość rzadko (na przykład tutaj: !klik! albo tutaj: !klik!).

Nie będzie też o tym Dużym Umieraniu. Takie wpisy zdarzają się tu całkiem sporadycznie (na przykład tutaj: !klik! lub tutaj: !klik!).