Rozmiar ma znaczenie: odsłona trzecia 2016/11/09

Jeszcze raz o hasłach i bezpieczeństwie w Sieci.

WiKey: a więc sądzisz, że jesteś bezpieczny w Sieci? 2016/08/27

W ramach swych wędrówek po bezkresnych oceanach Sieci natknąłem się niedawno na całkiem ciekawy (a trochę niepokojący) artykuł na temat bezpieczeństwa w Internecie. Jeżeli zapytamy większą ilość osób co rozumieją przez bezpieczeństwo w Sieci, spodziewamy się, że odpowiedzi wylądują w okolicy jednej z dwóch wysp: Wyspa 1: „Czuję się bezpieczny/-a, bo moje konta on-line są […]

Poprawna zszywka końskiego akumulatora 2015/10/25

Tytuł dzisiejszego wpisu, wbrew pozorom, NIE jest ani głupi, ani tym bardziej kretyński. Ma on mnóstwo sensu.

Program obowiązkowy: 4 lata później 2015/09/14

Jakiś czas temu (dość dawno), pisałem o tym, jakie programy uważam za absolutnie niezbędne na swoim prywatnym komputerze. Przez cztery lata trochę mi się zmienił pogląd na sprawę, dlatego dziś odświeżam temat. No to lecimy:

LastPass w opałach 2015/06/16

Ten dramatyczny tytuł jest oczywiście przesadzony i ma na celu jedynie sztuczne podbicie zainteresowania wpisem 😉 Tak naprawdę LastPass nie jest w opałach. Niemniej jednak coś się wczoraj wydarzyło na serwerach LP, co wywołało (zresztą nie po raz pierwszy) falę artykułów o nieco pejoratywnym zabarwieniu.

Chakierzy, wszędzie chakierzy 2013/07/24

Wczoraj dostałem pilną wiadomość od mojego dostawcy hostingu (czyli OVH.pl), że mieli włam do systemu, i że dane klientów (włączając zaszyfrowane hasło) mogły zostać wykradzione, i że zalecają niezwłoczną zmianę hasła.

Haszło? 2011/05/26

Na początek stary ale dobry kawał: Stoję na przystanku. Lekko już wieczornie, nikogo poza mną. Przychodzi jakiś delikwent, podchodzi do mnie i lekko zachrypłym głosem pyta: – Haszło?