Subskrypcje email?

Od jakiegoś czasu zniknął mi w WordPress widget do zapisywania się na nowe wpisy. Zamiast tego w JetPack-u są teraz jakieś durne subskrypcje MailChimp, które wymagają założenia konta w MailChimp i kupy innych śmieci.

Jeżeli któryś z moich Czytelników odkryje, w jaki sposób włączyć „zwykłe” subskrypcje, niech da znak sygnał.

Jak naprawić niedziałające RSS-y na blogu?

Kto nie ma w głowie ten ma w nogach, czyli jak wynalazłem koło…

Po niedawnej przeprowadzce Ignormatyka na nowy hosting, jeden ze stałych Czytelników blogu zwrócił moją uwagę na to, że listy artykułów na prawym marginesie (a konkretnie: „Inni piszą” oraz „Wygrzebane w Sieci”) nie działają.

Zaglądam – faktycznie.

No i się zaczęło. Czytaj dalej Jak naprawić niedziałające RSS-y na blogu?

Błąd 404 po przeprowadzce na nowy hosting

O urokach konfigurowania Apacza na nowym hostingu.

Ponieważ miałem dziś od rana problemy z hostingiem, a akurat za parę tygodni kończy mi się umowa z OVH, postanowiłem zrobić przesiadkę.

Oferta jest szeroka, więc znalezienie czegoś w przystępnej cenie i o sensownych parametrach nie było zbyt trudne. Czytaj dalej Błąd 404 po przeprowadzce na nowy hosting

Zbieg okoliczności?

Rankingi. Ran kingi. Rank Ingi. Rank i NGI. Ranking i…

Tajemniczym (i kompletnie dla mnie niezrozumiałym) trafem w tym roku mój blog znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu blogów osobistych ZBLOGOWANI.pl w styczniu, na drugim miejscu w lutym, na trzecim miejscu w marcu oraz na piątym miejscu w maju. Czytaj dalej Zbieg okoliczności?

Graficznie

Nie zawieszam blogowania, ale od dziś proszę się spodziewać mniejszej ilości wpisów. Przynajmniej przez jakiś czas. Bo liczy się jakość, nie ilość.

Grafik ze mnie jak z koziej dupy saksofon. Szczyt moich umiejętności graficznych to odróżnianie ołówka od długopisu (udaje mi się w 79% prób). Dlatego blog xpil.eu wygląda jak wygląda. Chciałbym wierzyć, że zamiast grafiki inwestuję więcej w jakość tekstu, ale byłoby to kłamstwem. Wiem o tym, ponieważ jestę blogerę, który więcej czyta, niż pisze. Widzę po innych blogach, że talentu pisarskiego w narodzie nie brakuje Czytaj dalej Graficznie

Lepsze archiwa

Luźne rozmyślania o tym, w jaki sposób zorganizować archiwum blogu.

Raz na jakiś czas przychodzi ku mnie myśl (co już samo w sobie jest zdumiewające). Brzmi ona: jak by tu uprościć wygląd blogu?

Upraszczam więc, upraszczam, upraszczam, aż nie zostaje nic prócz kilku najbardziej podstawowych elementów.

Patrzę wtedy i myślę: cholera, za surowo tu. Trzeba by coś dodać.

Dodaję więc trochę tu, trochę tam…

I tak już od prawie sześciu lat. W tę i we w tę. Nie mogę się zdecydować. Ale nic nie szkodzi, przecież trzeba ciągle szukać, prawda? Czytaj dalej Lepsze archiwa

Pełna lista cytatów

Wszystkie cytaty zebrane w jednym miejscu. Smacznego!

Od jakiegoś czasu gromadzę pracowicie cytaty pojawiające się losowo na marginesie tego blogu. Trochę się tego nazbierało. Dziś postanowiłem udostępnić Czytelnikom pełną listę – a nuż ktoś znajdzie coś fajnego dla siebie? Czytaj dalej Pełna lista cytatów

Stoisko z newsami

Mój blog właśnie pojawił się w Google Newsstand. Pewnie i tak nikt tam nie zagląda, ale nie szkodzi.

Ostatnio całkiem z głupia frant zerknąłem w androidową aplikację pt. Google Newsstand i zdębiałem – okazuje się, że można tam publikować (całkiem za darmo) własny blog 😉

Tak więc już od dziś blog xpil.eu jest dostępny w Google Newsstand dla wszystkich, którzy tej aplikacji używają. Sam nie używam, nie znam też nikogo, kto używa, ale nic nie szkodzi. Dodatkowy kanał dystrybucji nie zaszkodzi, zwłaszcza że jest całkiem za friko.

Za tydzień albo miesiąc spróbuję wykombinować ile mam wejść stamtąd. Nie spodziewam się jakiejś lawiny odsłon, ale może jakiś procent albo dwa?

Zobaczymy.