Pchełki SQL: Ile jest różnych skal muzycznych? 2017/11/02

Liczymy ośmiodźwiękowe skale muzyczne za pomocą SQL-a. Czemu tak? Bo się da 😉

Tu dodawaj 2016/05/24

Fajnie byłoby móc wyłączyć hałas otoczenia, prawda? W sumie to nic trudnego – wystarczy trochę grosza na słuchawki z aktywnym wyciszaniem i gotowe. A co, gdyby pójść z pomysłem ciut dalej?

Kaczy dziób 2015/11/24

Przepraszam, że tak politycznie w tytule, ale tak mi się skojarzyło. Zainspirowany komentarzem Stefka sprzed paru dni, poszukałem sobie na Tyrurce utworów Adama Fulary. I wiecie co? I, kurdę, znowu to samo.

Moja trucizna codzienna: Hook 2015/06/01

Dziś recenzja jednaj z najprostszych gier na Androida, w które przydarzyło mi się zagrać ostatnimi czasy. Hook jest grą, w której nacisk położono na dwie rzeczy; obydwu mi czasem życiu brakuje: prostota oraz minimalizm.

Wojtek Pilichowski 2015/01/16

Pisałem niedawno o Piotrze Bukartyku, dziś wzięło mnie na innego wybitnego Polaka, mowa mianowicie o Wojtku Pilichowskim.

Piotr Bukartyk 2015/01/13

W ramach prób odkrywania nowych gruntów muzycznych natrafiłem całkiem niedawno na Piotra Bukartyka. I jestem od dwóch dni platonicznie zakochany w jego muzyce. Facet śpiewa o życiu, w sposób, który bardzo mi robi. Mam cichy plan, żeby znaleźć trochę wolnego czasu i nauczyć się kilku jego piosenek w wersji na gitarę.

Dobra muza nie jest zła, czyli Pi-Dżej 2014/12/04

Zupełnie jak w tym starym kawale: – Jaki dziś mamy dzień, pani Krystyno? – Bezpłodny, panie dyrektorze… Tylko że na odwrót. Ten tekst jest już trzecim z kolei wpisem, który wrzucam dziś na bloga. A więc dzień mamy zdecydowanie płodny.