Archiwa tagu: piotruś

Posolić

Piotruś, w drodze na spacer (nad morze): Piotruś: A czy w morzu pływają rekiny? Tata: Tak, ale w naszym morzu nie ma rekinów, bo jest za zimne i za mało słone Piotruś: A to czemu nie możemy posolić? Ukradzione z http://lacusie.blogspot.ie/2014/04/z-solniczka-na-plaze.html

Czytaj dalej »

Kot w oczach

Wstęp: Piotruś lubi bajki typowo techniczno-naukowe, bo jest teraz w trybie chłonięcia wiedzy ogólnej. Madzia z kolei woli tradycyjnie kolory, piosenki, wierszyki i tak dalej. Ciężko im przez to wspólne bajki dobrać, ale niektóre Madzia jakoś toleruje.

Czytaj dalej »

Się płynie

Dialog Piotrusia z tatą: – Tato, gdzie ty pracujesz? – W szkole morskiej. – W szkole? Ja myślałem że w pracy. – No ale w szkole morskiej uczy się ludzi jak się pływa. – Jak się pływa? Przecież to proste, zrzuca się kotwicę, włącza podwodne wiatraczki i się płynie.

Czytaj dalej »

Zwyczajna koza

Dialog Piotrusia (P) z Babcią (B): P: Meeeeeeee, meeeeeeeeee B: Ty jesteś owcą? P: Nie, nie jestem owcą, jestem kozą. B: A jesteś kozą – dziewczynką, czy kozą – chłopcem? P: Nieeeeee, taką zwyczajną kozą.

Czytaj dalej »

Króliki

Mama: Jakie zwierzątka mieszkają na wsi? Piotruś: Krowy Mama: A po co są krowy na wsi? Piotruś: Bo dają mleko. I jeszcze króliki są na wsi. Mama: A po co są króliki? Piotruś: Żeby robiły ślady.

Czytaj dalej »