How to create an empty file in Windows cmd shell

I faced an interesting[citation needed] task recently. For each file sent over via the ftp channel I was supposed to generate an empty *.OK file and send it over immediately after the main file transfer was completed.

This allows the receiving party to process the file on their side with minimum delays.

Let’s say we are sending 5GB of csv data in the CUSTOMER_2016.csv file. As soon as the transfer is done, we need to send an empty CUSTOMER_2016.csv.OK file.

Program obowiązkowy: 4 lata później

Jakiś czas temu (dość dawno), pisałem o tym, jakie programy uważam za absolutnie niezbędne na swoim prywatnym komputerze.

Przez cztery lata trochę mi się zmienił pogląd na sprawę, dlatego dziś odświeżam temat.

No to lecimy:

NetFx3

Ostatnimi czasy, jak już zdążyłem niedawno nadmienić, zmywam na całkiem innym zmywaku, niż do tej pory.

Między innymi muszę od czasu do czasu pobawić się w administrowanie czymś, na czym się kompletnie nie znam 😉 Dzięki temu jednakowoż nabywam nowej wiedzy, która może mi się przydać lub nie – całkiem jak stara, przeżarta kornikami noga od szafy na strychu dziadka Hieronima.

Windows 10

Dziś bardzo nietypowa recenzja – nie będzie ani o książkach, ani o grach, ani o filmach. Będzie za to o najnowszym systemie operacyjnym ze stajni Microsoftu, firmy o długiej i burzliwej historii, która pomimo rozmaitych kłopotów nadal całkiem nieźle przędzie.