X

Wstyd się przyznać, ale przegapiłem dziesiąte urodziny własnego blogu, które miały miejsce 10 dni temu.

No więc bloguję już dziesięć lat i dziesięć dni.

I co?

I nic. Blog jak blog. Nawet nie wiem ile ludzi tu zagląda, przestałem to sprawdzać dobrze ponad rok temu.

Od dość dawna mam jeden motyw (Write Pro), który jest prosty, szybki i czytelny. Pewnie prędzej czy później się to zmieni, ale póki co zostawiam jak jest.

Najbardziej zadowolony jestem z wtyczki WpDiscuz, która z założenia ma wyglądać jak klon Disqus, a w rzeczywistości po prostu dodaje parę fajnych opcji do standardowego systemu komentarzy.

Z najświeższych zmian “na zapleczu” to chyba warto tylko wspomnieć o podmiance WPForms na Forminator. WPForms to solidna wtyczka, ale strasznie okrojona w darmowej wersji – a najtańsza prenumerata kosztuje prawie tyle co utrzymanie samego serwera, więc drogo. Forminator nie dość że ma w wersji darmowej kupę fajności, to jeszcze kosztuje połowę tego, co konkurencja (gdybym się zdecydował – póki co wystarcza mi wersja darmowa).

Od czasu do czasu zdarza mi się grzebnąć coś w CSS-ie motywu – ale nie za dużo – własny CSS ma póki co tylko 24 linie. Głównie kolory i marginesy, no i ostatnio kolumny w stopce żeby trochę “połamać” wygląd.

Zacząłem też ostatnio trochę pisać po angielsku, głównie żeby się podciągnąć z języka. W końcu mieszkam już w angielskojęzycznym kraju ponad piętnaście lat, wypadałoby wyjść nieco poza ramy konwersacji służbowych.

W miarę możliwości staram się też trzymać rytm dwóch wpisów tygodniowo, co wychodzi mi lepiej lub gorzej. A konkretnie jeden wpis na trzy dni, dzięki czemu kalendarz wpisów wygląda w miarę regularnie (widać wyraźne ukośne pasy):

Miniblog miewa się w miarę nieźle – co prawda nikt tam niczego nie komentuje, ale mam frajdę przy jego prowadzeniu. Co ważne – nie zajmuje mi on więcej niż 5-10 minut tygodniowo, więc nie obciąża za bardzo systemu operacyjnego 😉

A poza tym… to raczej nic nowego.

Na Bugu we Włodawie przybyło pięć.

Zapisz się
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
6
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x