Batmobil

Firma Tesla planuje wprowadzenie opcji „Wezwij mnie” do swoich autonomicznych samochodów. Póki co opcja ma działać tylko na terenie prywatnym, na krótkie dystanse (na przykład auto wyjedzie z garażu i podjedzie pod dom, żebyśmy nie musieli moknąć na deszczu itd.) – jednak w dalszej perspektywie będzie można wezwać auto z dowolnego miejsca – nawet jeżeli trzeba będzie po drodze zatankować / podładować baterie, auto zrobi to autonomicznie.

Ile w tym prawdy, a ile fantazji, powinno się okazać w ciągu najbliższych kilku lat. Podobno technologie będą gotowe za 2-3 lata. Gorzej z legislacją (jak pisał staruszek Lem, prawo nigdy nie mogło nadążyć za technologią) – szacuje się, że wdrożenie odpowiednich przepisów zajmie 5-10 lat.

Takie „wzywanie auta” na odległość mogłoby uprościć kwestię dojazdów do pracy. Zamiast parkować samochód w drogim i zatłoczonym centrum, wysyłałoby się go gdzieś dalej i po kłopocie. W drugą stronę – tak samo…

Hm.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Batmobil"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Drakkar
Gość
Wszystko fajnie. Ale tu, w Polsce takie samochody na razie nie mają niestety racji bytu. Nie wiem, jak w IE, ale w Polsce przede wszystkim sieć ładowarek jest dość słabo rozwinięta, a poza tym, przeciętnego Kowalskiego nie stać na to, by przesiąść się na Teslę ze swojego samochodu. Samochody elektryczne to wciąż nie jest rzecz tak często spotykana i stąd tzw. „podatek od nowości”. Bardzo ciekawą rzecz wprowadzono w Norwegii (nie jestem pewny, jak ktoś ma lepsze informacje, to proszę się wypowiedzieć). Tam nakłada się na właścicieli Tesli, czy innych aut elektrycznych ulgi podatkowe zarówno przy kupnie, jak i eksploatacji… Więcej »
Drakkar
Gość

Diagnozę postawiłem już sam. Menu się po prostu nie zamyka po kliknięciu opcji „Stopka”, ale przewija widok do rzeczonej stopki. Wygląda to o tak (załączam screena). Proponuję rozwiązania:
1) „pływający” przycisk menu
2) samozamykanie się menu po wybraniu stopki

Drakkar
Gość

Przepraszam za taki wielki obrazek. Może lepiej proszę usunąć ten komentarz, skrobne maila… Wygląda to strasznie

5000lib
Gość

Bosz, nie było Człowieka miesiąc i już taaaakie zmiannyyyy

Butter
Gość

już widzę te stada zdziczałych samochodów koczujących gdzieś np pod stacjami i czekających na swoich właścicieli.
Krótkie spięcia, gangi …