Jak szybko ukraść auto?

Wystarczy mieszkać w Irlandii i poczekać na przymrozek, który – o ile w ogóle – pojawia się na ogół w okolicach końca listopada.

W zeszłym tygodniu co najmniej sześć osób straciło swoje auta przez przymrozek.

Dlaczego, pytacie?

Otóż starą, jeszcze z pra-celtyckich czasów wywodzącą się lokalną tradycją jest polewanie zamarzniętych szyb samochodowych wrzącą wodą z czajnika.

Już nie będę snuł przemyśleń na temat ilorazu inteligencji osób, które tak robią. Zresztą może nawet IQ nie ma tu nic do rzeczy, w końcu tradycja to tradycja, prawda?

Technicznie wygląda to tak:

Wychodzi sobie przeciętny, obrzydliwie bogaty Irlandczyk z domu, wsiada do swojego nowiutkiego, jeszcze błyszczącego woskiem z salonu BMW, włącza silnik, ale w ostatniej chwili, zanim jeszcze zdąży zamknąć drzwi zauważa, że na przedniej szybie widać, że nic nie widać na przedniej szybie.

Standardowo należałoby tu teraz załączyć ogrzewanie przedniej szyby, jakiś mocniejszy nawiew, poczekać minutkę lub dwie i po sprawie.

Ale nie, Irlandczykowi włącza się zaimplantowana w jego sięgające mezozoiku geny TRADYCJA. Wybiega z auta, galopuje do kuchni i przynosi stamtąd za chwilę nieduży, plastikowy czajniczek z TESCO (taki za €3), a w nim wrzącą wodę. Chce polać przednią szybę… A tu szyby nie ma! I auta też nie ma.

Bo złodziejowi nie przeszkadza brak widoczności zza przedniej szyby, wyjrzy sobie szyberdachem albo bocznym okienkiem, albo machnie skrobaczką i sobie zrobi trochę widoczności w sekundę.

W zeszły weekend skradziono w ten sposób w samym Dublinie co najmniej sześć aut.

Oczywiście pozostaje jeszcze otwarta kwestia: kradnę takie auto – i co dalej? Przecież to wyspa jest, daleko nie ucieknę.

Ale mogę takie auto zapakować na stojącą kawałek dalej ciężarówkę, a potem opchnąć jakiemuś zapyziałemu zakładowi na części…

I tak to się kręci 😉


8
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
6 Wątki komentarzy
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WinduruxpilbobikoKalahrabina Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Gabriela
Gość
Gabriela
offline

Cudne! Spłakałam się z radości nad urodą umysłową Irlandczyków.

Jaro
Gość
Jaro
offline

nie pękają szyby przy polewaniu wrzątkiem?

hrabina
Gość
hrabina
offline

no właśnei ciągle podziwiam to polewanie wodą. Moje córy pytają, dlaczego ja tak nie robię, skoro sąsiadom nie pękają szyby? Cóż…. 1000 razy nie pęknie, a 1001 już tak 🙂 i co wtedy? ale jest jak mówisz: tradycja, to tradycja 🙂 u nas na prowincji juz tak nie kradną, ale ja swojego auta odpalonego nie zostawiam bez „wkładki” – w postaci mojej osoby – w środku.

Kala
Gość
Kala
offline

Uśmiałam się jak psychopatka. Dosłownie. Proszę mi tak nie robić, moi współlokatorzy na tym bardzo cierpią.
Nie mogę uwierzyć w „pomysłowość” tych Irlandczyków. A może nawet ich geny? Niesamowite! Podziwiam! Tylko BMW trochę szkoda.
U mnie pojawiło się coś nowego. Jeśli byłby Pan zainteresowany – zapraszam.

bobiko
Gość
bobiko
offline

A ponoć to wrzątek szybciej zamarza niż zimna woda 😉 -> słowo klucz Efekt Mpemby: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Mpemby

Winduru
Gość
Winduru
offline

Wzruszyłam się. Nigdy nie słyszałam o tej metodzie, ale teraz na pewno zapamiętam. :p