Palaczom – nie

Trafiłem dziś na ten oto artykuł: http://bit.ly/LZ55CY – w skrócie, irlandzki rząd zamierza wprowadzić kolejne obostrzenia dla palaczy tytoniu na Zielonej Wyspie, a docelowo we wszystkich krajach Mumii Europejskiej.

Obostrzenia miałyby polegać na:
– zakazie palenia tytoniu w samochodzie, w obecności dzieci
– całkowitym zakazie produkcji wyrobów tytoniowych do roku 2025.

Mi, zadeklarowanemu przeciwnikowi palaczy i wyrobów tytoniowych, wizja wprowadzenia takich przepisów brzmi jak jakaś cudna baśń. Niestety, obawiam się że podobnie wypadnie ich realizacja. Czyli pozostanie w krainie baśni.

Jeszcze pół biedy z tym paleniem w samochodach – to może przejść, po rozmaitych bojach i potyczkach, tak samo jak przeszedł całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych, za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Często widzę matki kopcące w autach, okna zamknięte, a z tyłu ledwo widoczny maluch w foteliku – i wtedy przez kilka chwil jestem za aborcją, zniesieniem zakazu posiadania broni palnej i paroma innymi rzeczami, o których sza.

Natomiast jeśli chodzi o całkowity zakaz produkcji – tutaj już próbujemy brać się za bary z wielkimi korporacjami, a wszyscy wiemy jak wyglądają potyczki rządów pojedynczych państw z instytucjami stojącymi ponad strukturami państwowymi. Będzie dużo krzyku i tyle.

Chociaż, gdyby to miało jednak zadziałać…

No nic, za 13 lat mam jeszcze nadzieję być wśród żywych, więc się dowiem co z tego wyniknie.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Palaczom – nie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Michal
Gość

Moim zdaniem nie powinno się ludziom narzucać tego co im wolno a czego nie. Że tytoń to świństwo przeokropne a palenie jest głupie – wiadomo. Przepisy mające na celu ochronę niewinnych przed palaczami ignorantami mają jak największy sens ale zakaz palenia i produkcji jako takiej? Ludzi można uczyć, informować ale to do nich należeć powinien wybór. Jeśli ktoś chce palić – proszę bardzo – jego święte prawo.