Poświąteczne porządki na blogu

Święta, święta i po świętach jak mawiali starożytni Rzymianie. Chronos non penis, non erectus [1], czas kończyć obżarstwo i wyglądać zmywaka.

Tymczasem na blogu kilka niewielkich acz istotnych zmian.

Po pierwsze primo, uporządkowałem trochę menu główne. Większość śmieci, które dotychczas tkwiły na prawym marginesie w postaci widgetów, teraz wylądowało w menu (na przykład ostatnie posty – i to w rozbiciu na kategorie – oprócz tego lokalna wyszukiwarka, całe linkowisko, RSS i inne – proszę sobie zerknąć w wolnej chwili).

Po drugie primo dodałem nową kategorię: “Piotruś powiedział”. Piotruś to czteroletni synek zaprzyjaźnionej rodzinki z Polski. Delikwent sadzi takie teksty, że trzeba potem wycierać herbatę z monitora. Zdecydowanie zasługuje na odrobinę miejsca w Sieci, a więc oto jest 🙂 Postanowiłem, że cytaty z Piotrusia nie będą się pojawiały automatycznie na stronie głównej – trzeba od czasu do czasu zaglądać w menu “Zabawne”.

Po trzecie primo poszerzam cały czas bazę cytatów – lada chwila dobiję do dwóch setek, co chwilę znajduję jakąś perełkę, którą na ten tychmiast dodaję do kolekcji.

Po czwarte wreszcie i ostatnie, dorzuciłem ostatnio trzy nowe wtyczki: 1) upPrev, która wyświetla poprzednie wpisy w postaci “dymku” na dole po prawej stronie, jak się doczyta bieżący wpis do końca, 2) PE Category Filter, która pozwala na wyłączenie wyświetlania wpisów z wybranych kategorii ze strony głównej, jednocześnie jednak umożliwiając ich lekturę poprzez wejście z osobnego linku, 3) YARPP, wyświetlająca “powiązane” wpisy w postaci widżetu na prawym marginesie.

Tymczasem wybiła północ, idę trochę postraszyć, podzwonić łańcuchami itd.

Przypisy:

[1] łac. “Czas nie ch*j, nie staje”.

[2] Nie ma takiego przypisu


Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x