Bóg urojony

Rio ma swojego Chrystusa, Świebodzin też ma swojego Chrystusa, Swayambunath w Katmandu ma swojego Buddę, Hindusi wszędzie mają nastawiane pomniki Śiwy i Wisznu, a ateiści – co?

Znajomy wymyślił niedawno, że niegłupio byłoby pierd… to znaczy, ten, tego, postawić jakiś porządny pomnik dla ateistów.

W sumie to tak: trzeba znaleźć odpowiednio urokliwą okolicę, wylać tam jakieś solidne fundamenty, postawić obok tabliczkę znamionową, że tu stoi pomnik braku jakiegokolwiek boga, wysoki na sześćdziesiąt cztery metry (bo to taka ładna, okrągła liczba, a 32 to już by było za mało). A jak się okaże, że konkurencja gdzieś wybudowała wyższy pomnik, to się wymieni tabliczkę na nową i tyle…

Jeśli chodzi o samo ustawienie nowego pomnika, powinien stać twarzą w kierunku południowym, w stronę posągu Boga RA Któregokolwiek (w skrócie BRAK). Natomiast do komunikacji z niewiernymi pomnik powinien używać karty sieciowej (Network Interface Card, czyli NIC).

Dodaj komentarz

23 komentarzy do "Bóg urojony"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BoTak
Gość

Pomnik wiary dla niewierzących? W sumie to sama tabliczka by wystarczyła „Pomnik wiary w niewiarę” i niech każdy ateista sobie idealny dla niego pomnik wyobrazi 😉

Stefek
Gość

Jeszcze potrzebny pomnik niedowiarkow – moze byc mikroskopijny

Jaro
Gość

zauważyłem, że niektórzy ateiści więcej mówią o Bogu niż niejeden wierzący.

Stefek
Gość

Za wyjatkiem ateistow-mrukow.

Pharlap
Gość

Skierow.any na Południe?
A jak taki pomnik postawią ateiści w Australii, to w którą stronę ma być skierowany? Chyba na Północ.
A jak Ekwadorianie, na równiku , to w którą stronę? Uwaga, to bardzo podchwytliwe pytanie – może ktoś powie, ze na Wschód? No, czekam.

34 minuty
Gość

Ja apeluję o pomnik dla agnostyków 🙂

Stefek
Gość

Agnostykom w zasadzie można dodać pozytywke https://youtu.be/kV-2Q8QtCY4

mRufa
Gość

Negatywka bardzo mie sie podoba, po ile z dostawa? 😉
Obecna szata jest balsamem na moje zbolale parcie na symetrie – bardzo mi doskwieral ten brak marginesu z lewej. PRzestala mczytac wpisy na czas jego braku. Teraz nadrabiam.
A to ateisci nie maja blony miedzy palcami tylko po 6? Czlowiek sie uczy cale zycie… 😉