Dymki

Upiększanie blogu nie zawsze idzie w parze z poprawą funkcjonalności, o czym przekonałem się już wielokrotnie próbując od czasu do czasu dodawać tu i ówdzie różne „dokrętki”. Dlatego od jakiegoś czasu staram się zawsze pomyśleć pięć razy zanim dodam jakieś nowe cóś.

Niestety, ponieważ w dziale z myśleniem od urodzenia miałem deficyty, na ogół kończy się crash-testem – czyli wrzucam nową opcję na blog, po czym siedzi ona tam sobie przez tydzień albo kwartał, przeważnie pies z kulawą nogą się nią nie zainteresuje, wreszcie ląduje ona w schowku na miotły. Albo w /dev/nul, w zależności od mojego humoru (oraz ilości wolnego miejsca w schowku na miotły (i w /dev/nul)).

Tym razem przyszła pora na podpowiadajki, czyli po naszemu tool-tips. Te takie chmurki co to się pojawiają jak się najedzie szczałkom na element w treści.

Technika ta stosowana jest szeroko na wszelkich portalach informacyjnych próbujących wciągnąć czytelników w pułapkę kliknięcia w lekramę – bo za kliknięcie klyjęt płaci, wiadomo. Dlatego wielu użytkowników Internetu wyrobiło już sobie odruch omijania takich reklamogennych fragmentów tekstu, a co bardziej zajadli potrafią nawet całkowicie zrezygnować z odwiedzania danego portalu.

Chciałbym niniejszym zapewnić p.t. Czytelników blogu xpil.eu, że nie zamierzam nigdy, przenigdy stosować tej metody do reklamowania czegokolwiek. Jedynym wyjątkiem może być sytuacja, że jakaś firma da mi za to pieniądze, ale szanse na takie wydarzenie są mniejsze, niż znalezienie Koh-i-noora na środku ruchliwej ulicy w Damaszku.

Widzę tu natomiast całkiem spory potencjał humorystyczny. Spytacie jaki? Na przykład taki, albo taki .

Tymczasem wracam na swój zmywak codzienny, naczynia się same nie umyją…


8
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
2 Wątki komentarzy
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mRufaxpilDrakkar Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Drakkar
Gość
Drakkar
offline

Fajne to. I gdyby nie ten wpis, raczej nikt by nie zwrócił uwagi. A może by tak ankietkę, co wszystkich 10 czytelników sądzi o dymkach? ? (WOW! EDYCJA KUMĘTAŻUF!)

mRufa
Gość
mRufa
offline

Edycja komętażuff jest zajefajne. Biorac pod uwage moje talenta robienia literowek nawet jak pisze recznie, taka edycja to czyste blogoslawienstwo binarne 🙂
Witam, trafilam tu via blog Margi (Ta co jej pisac kazali) 🙂 dwa wpisy i podoba mi sie tu, bede zagladac, co? Daleko nie mam, bo Na tej Wyspie tuz obok Twojej mam wrezenie urzeduje.

%d bloggers like this: