Dymki

Upiększanie blogu nie zawsze idzie w parze z poprawą funkcjonalności, o czym przekonałem się już wielokrotnie próbując od czasu do czasu dodawać tu i ówdzie różne "dokrętki". Dlatego od jakiegoś czasu staram się zawsze pomyśleć pięć razy zanim dodam jakieś nowe cóś.

Niestety, ponieważ w dziale z myśleniem od urodzenia miałem deficyty, na ogół kończy się crash-testem - czyli wrzucam nową opcję na blog, po czym siedzi ona tam sobie przez tydzień albo kwartał, przeważnie pies z kulawą nogą się nią nie zainteresuje, wreszcie ląduje ona w schowku na miotły. Albo w /dev/nul, w zależności od mojego humoru (oraz ilości wolnego miejsca w schowku na miotły (i w /dev/nul)).

Tym razem przyszła pora na [simple_tooltip content='od tyłu: "ikjadaiwopdop"']podpowiadajki[/simple_tooltip], czyli po naszemu tool-tips. Te takie chmurki co to się pojawiają jak się najedzie [simple_tooltip content='Ja wiem, rze siem pisze "szczałką", tak się tylko zgrywam']szczałkom[/simple_tooltip] na element w treści.

Technika ta stosowana jest szeroko na wszelkich portalach informacyjnych próbujących wciągnąć czytelników w pułapkę kliknięcia w lekramę - bo za kliknięcie klyjęt płaci, wiadomo. Dlatego wielu użytkowników Internetu wyrobiło już sobie odruch omijania takich reklamogennych fragmentów tekstu, a co bardziej zajadli potrafią nawet całkowicie zrezygnować z odwiedzania danego portalu.

Chciałbym niniejszym zapewnić p.t. Czytelników blogu xpil.eu, że nie zamierzam nigdy, [simple_tooltip content='Kupuj tylko w MegaSuperHiperMarket - kup pudełko na chrząszcze w cenie dwóch pudełek na chrząszcze, otrzymasz drugie gratis! (chrząszcze not included)']przenigdy[/simple_tooltip] stosować tej metody do reklamowania czegokolwiek. Jedynym wyjątkiem może być sytuacja, że jakaś firma da mi za to pieniądze, ale szanse na takie wydarzenie są mniejsze, niż znalezienie Koh-i-noora na środku ruchliwej ulicy w Damaszku.

Widzę tu natomiast całkiem spory potencjał humorystyczny. Spytacie [simple_tooltip content='Takie włochate, rogate jakby krowy z Tybetu']jaki[/simple_tooltip]? Na przykład [simple_tooltip content='Przychodzi baba do lekarza z zapalonym papierosem w uchu -Co pani jest? -Słucham żara...']taki[/simple_tooltip], albo [simple_tooltip content='Tu pojawi się kolejny kawał, jak tylko przestaniesz śmiać się z tej baby u lekarza.']taki [/simple_tooltip].

Tymczasem wracam na swój zmywak codzienny, naczynia się same nie umyją...

Zapisz się
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x