Dymki

Upiększanie blogu nie zawsze idzie w parze z poprawą funkcjonalności, o czym przekonałem się już wielokrotnie próbując od czasu do czasu dodawać tu i ówdzie różne “dokrętki”. Dlatego od jakiegoś czasu staram się zawsze pomyśleć pięć razy zanim dodam jakieś nowe cóś.

Niestety, ponieważ w dziale z myśleniem od urodzenia miałem deficyty, na ogół kończy się crash-testem – czyli wrzucam nową opcję na blog, po czym siedzi ona tam sobie przez tydzień albo kwartał, przeważnie pies z kulawą nogą się nią nie zainteresuje, wreszcie ląduje ona w schowku na miotły. Albo w /dev/nul, w zależności od mojego humoru (oraz ilości wolnego miejsca w schowku na miotły (i w /dev/nul)).

Tym razem przyszła pora na podpowiadajki, czyli po naszemu tool-tips. Te takie chmurki co to się pojawiają jak się najedzie szczałkom na element w treści.

Technika ta stosowana jest szeroko na wszelkich portalach informacyjnych próbujących wciągnąć czytelników w pułapkę kliknięcia w lekramę – bo za kliknięcie klyjęt płaci, wiadomo. Dlatego wielu użytkowników Internetu wyrobiło już sobie odruch omijania takich reklamogennych fragmentów tekstu, a co bardziej zajadli potrafią nawet całkowicie zrezygnować z odwiedzania danego portalu.

Chciałbym niniejszym zapewnić p.t. Czytelników blogu xpil.eu, że nie zamierzam nigdy, przenigdy stosować tej metody do reklamowania czegokolwiek. Jedynym wyjątkiem może być sytuacja, że jakaś firma da mi za to pieniądze, ale szanse na takie wydarzenie są mniejsze, niż znalezienie Koh-i-noora na środku ruchliwej ulicy w Damaszku.

Widzę tu natomiast całkiem spory potencjał humorystyczny. Spytacie jaki? Na przykład taki, albo taki .

Tymczasem wracam na swój zmywak codzienny, naczynia się same nie umyją…


Liczba słów w tym wpisie: 416

Sprawdź też

Cień czy bez – ankieta na pięć sekund

Tytuły jak zwykle kłamią – bzu nie będzie. Szybka ankieta dla wszystkich trzech Czytelników Ignormatyka: …

Noworoczna porada, która działa tylko w 2020 roku

Jeżeli podpisujesz w tym roku jakiś Ważny Dokument, zwróć uwagę na to, żeby nie skracać …

Zapisz się
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x