Kibicytat

Jeżeli w przedrostku „kilo-” zamienimy „lo” na „bi”, dostaniemy „kibi- „.

A więc: kibibajt zamiast kilobajta, a także kibimetr zamiast kilometra, czy też kibigram zamiast kilograma. Z tym, że przedrostków „binarnych” zasadniczo nie używa się w warzywniakach (a szkoda). Jeżeli poproszę o półtora kibigrama jabłek, mogę od razu zapakować się w biały kaftan.

Z powyższego akapitu czujny Czytelnik mógł już wywnioskować, że chodzi o 1024 cytaty. Zgodnie z niedawną obietnicą udało mi się w końcu zgromadzić na Ignormatyku ładną, okrągłą liczbę cytatów, o czym chwalę się pospieszyć spieszę się pochwalić, bo nie mam chwilowo lepszych tematów pod klawiaturą.

Tysiąc dwudziesty czwarty cytat trafił do bazy w okolicach wczesnego przedpołudnia, dwudziestego trzeciego kwietnia roku pańskiego dwa tysiące osiemnastego.

Cytat ów wygląda następująco:

„I hate quotations”

(po naszemu: „Nie cierpię cytatów”)

Słowa te przypisuje się Ralphowi Waldo Emersonowi, dziewiętnastowiecznemu poecie i eseiście, zwanemu przez Adama Mickiewicza „amerykańskim Sokratesem”. Łeb miał pan Emerson niewąski, zainteresowanych szczegółami zapraszam tutaj.

Teraz pracowicie ściubię kolejny tysiąc-z-hakiem. Jeżeli, Czytelniku, podczas lektury mojego blogu słyszysz jakieś stukanie, to pewnie ten hak.

Na zakończenie – wierszyk. Bo tak.

Mam cytatów tysiąc z górą
rozmaitych, z miejsc przeróżnych.
Są tu, aby żyźń ponurą
rozweselić tym Podróżnym,

którzy Internetów szlaki
przemierzają chyżym krokiem.
A gdzie puenta? Wierszyk taki
z przymrużonym trzeba okiem

czytać.


5
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PrzeZajacxpilbagienny Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
bagienny
Gość
bagienny
offline

Natomiast ja, nie lubię czytać cytatów ;]

PrzeZajac
Gość
PrzeZajac
offline

Fajny wierszyk. Natomiast ode mnie: Language is a skin: I rub my language against the other. It is as if I had words instead of fingers, or fingers at the tip of my words. My language trembles with desire. – Roland Barthes

%d bloggers like this: