Odświeżamy raz jeszcze

Przez kilka ostatnich tygodni używałem na swym nudnym blogu motywu PageLines. Motyw wyglądał solidnie i prawie skusiłem się na zakup wersji bez ograniczeń. Trochę martwiła mnie trzycyfrowa cena, jednak z drugiej strony mnogość opcji, elastyczność i elegancja interfejsu, a także niezła wydajność sprawiały, że czułem pokusę.

Dziś rano jednak PageLines zawiódł mnie na całej linii. Podczas resetowania ustawień w sekcji „Media”, wziął i skasował wszystkie pracowicie wydziergane ustawienia i opcje, we wszystkich sekcjach. Włączając w to widgety. Trochę się we mnie zagotowało, bo nie tego oczekuje się po solidnym oprogramowaniu. Spędziłem więc chwilę na poszukiwaniach jakiegoś innego motywu. Miał być prosty, minimalistyczny, najlepiej monochromatyczny. Po trzecim czy czwartym motywie zniechęciłem się nieco, bo żaden mi się nie podobał. Wreszcie najbezczelniej w świecie ukradłem pomysł od zaprzyjaźnionego pisarza i – rezygnując z prostoty na rzecz ergonomii i elegancji – zainstalowałem motyw Magazine Basic.

O dziwo, spodobał mi się od razu, w dodatku domyślne ustawienia były na tyle bliskie ideałowi, że po pięciu – dziesięciu minutach miałem już wszystko poustawiane jak trzeba.

No i teraz zamiast minimalistycznego bloga mam coś na kształt gazety… Jednak podoba mi się na tyle, że zostawię ten układ na jakiś czas i zobaczę co z tego wyniknie.

Jeżeli w dalszym ciągu ktoś tutaj czasem zagląda, zapraszam do komentowania nowego wyglądu. Wszelkie uwagi jak zwykle bardzo starannie zignoruję; te fajniejsze nawet po kilka razy 😉


4
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
agnieszka_stoprzemasRomek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Romek
Gość
Romek
offline

Layout masz teraz zdecydowanie bardziej pro 🙂 Wiesz, taki w stylu "nie jakiś tam blogasek ale poważny serwis z poważnymi redaktorami" 😀

przemas
Gość
przemas
offline

Podoba mi się 🙂 Jakiś taki bardziej poukładany. Poza tym estetyczny 🙂 i czytelny.

agnieszka_sto
Gość
agnieszka_sto
offline

Podoba mi sie, bez wzgledu na ilosc ignorancji. :)))

agnieszka_sto
Gość
agnieszka_sto
offline

Maly problem z datami wpisow – nie ma dat. 🙁
Daty pomagaja mi ignorowac wpisy, ktore juz czytalam. 🙂

%d bloggers like this: