Pod prąd

Podejrzana sprawa

Dziś od rana dzieją się u mnie w pracy dziwne rzeczy.

Najpierw musiałem napisać kawałek kodu będącego mieszanką SQL i XPath. Kod na kilkanaście linijek. XPath znam po łebkach. A mimo to kod uruchomił się za pierwszym razem i od razu zwrócił poprawne dane.

Chwilę potem zająłem się pisaniem krótkiego skryptu w C#, który odczytuje z właściwości połączenia ścieżkę do pliku, otwiera ten plik do odczytu, zapisuje jego zawartość do zmiennej na poziomie pakietu SSIS.

Skrypt nie dość, że się skompilował od razu, to jeszcze wykonał się poprawnie za pierwszym razem. A przecież ze mnie taki programista C# jak z baraniej dupy suzafon.

Na zakończenie musiałem zbudować pakiet SSIS. Niby niezbyt skomplikowany, ale też nie całkiem banalny. Siedem głównym komponentów, niektóre z nich pozagnieżdżane (w sumie z piętnaście komponentów), z dziesięć połączeń do różnych źródeł danych, dwie pętle, z pięć webservice-ów wołanych w różnych konfiguracjach – pakiet wykonał sie od pierwszego uruchomienia i wszystkie dane znalazły się magicznie na swoich miejscach.

Powinienem chyba dziś zagrać w totka. Takie rzeczy się nie zdarzają na co dzień.

Coś tu, motyla noga, nie gra.

A wkróce przedstawię coś naprawdę interesującego. Będzie to Pchełka rozwiązująca całkiem niebanalne zadanie w całkiem niebanalny sposób.

Cierpliwości…

Show More

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Podejrzana sprawa"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Charlie Librarian
Gość

Zagraj w tego lotka. Aha i dzięki za rozwijanie mego słownictwa – musiałem sprawdzić co to jest suzafon:D