Indie VII: Dzień święty święcić

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

Któregoś dnia Manzu poinformował mnie, że nazajutrz będzie dzień święty święcić, i że jak chcę to mogę z nim iść, ale do świątyni nie wejdę bo tam wpuszczają tylko „swoich”. Niemniej jednak w czasie gdy on się będzie modlił, będę mógł sobie połazić samopas po okolicy.

Czytaj dalej >>Indie VII: Dzień święty święcić

Indie VI: Rozmaitości

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

A więc udało mi się dotrzeć szczęśliwie (transportem powietrzno-lądowo-wodnym) do hotelu, w którym miałem mieszkać przez kolejnych 10 dni. Domek na palach, z niedużym pomostem, z pięcioma malutkimi pokojami (jak się potem okazało, był jeszcze szósty, większy pokój dla Michaela, ale o tym później). Do tego jeszcze mnóstwo powierzchni użytkowej na dachu – tam się jadało śniadania, żeby się nie kisić pod dachem. Na dach wchodziło się po drewnianych schodkach niewiele bardziej zaawansowanych technologicznie od zwykłej drabiny.

Czytaj dalej >>Indie VI: Rozmaitości

Indie V: Delhi => Śrinagar

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

Tak więc, przenocowawszy w domu rodzinnym mojego indyjskiego gospodarza, następnego dnia rano zostałem przez niego zawieziony na lotnisko (lokalne, nie międzynarodowe) w Delhi i – z biletem w ręku – czekałem na samolot do Śrinagar. Nie pamiętam tu żadnych szczegółów, musiałem jednak zapewne nadać bagaż oraz jakoś wsiąść do samolotu.

Czytaj dalej >>Indie V: Delhi => Śrinagar

Indie IV: Wreszcie się wysypiam

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

Na czym to ja ostatnio skończyłem… aha, już pamiętam. Ugadałem się z właścicielem „agencji turystycznej” na 10-dniowe wakacje w Śrinagar. Zapłaciłem żelazkiem po czym zapytałem go gdzie mogę w miarę niedrogo i w miarę bezpiecznie przenocować. Zaoferował mi gościnę u siebie w domu, bez żadnych dodatkowych opłat. Niewiele myśląc zgodziłem się, dzięki czemu miałem okazję spędzić jedno popołudnie oraz jeden poranek w mieszkaniu indyjskiej rodziny.

Czytaj dalej >>Indie IV: Wreszcie się wysypiam

Indie III: Nieoczekiwana zmiana kursu

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

Dziś kontynuuję odgrzebywanie wspomnień z mojej niegdysiejszej wycieczki do Indii. Ostatnim razem opisałem jak to udało mi się dotrzeć do hotelu i zasnąć, po nieprzespanym nocnym locie z Moskwy i po krótkiej wycieczce taksówką po Delhi. Dziś ciąg dalszy.

Czytaj dalej >>Indie III: Nieoczekiwana zmiana kursu

Indie II: Przygód ciąg dalszy

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

Jeżeli ktoś czytał niedawno o tym, jak to kiedyś udało mi się dotrzeć do Indii, pamięta zapewne, że skończyłem na tym, jak to znalazłem się wreszcie na lotnisku w Delhi, niewyspany, zmęczony, nie do końca trzeźwy i okradziony z paru drobiazgów. Trzecia rano.

Czytaj dalej >>Indie II: Przygód ciąg dalszy

Indie I: Zapachy stolicy

Ten wpis jest częścią serii „Moja wyprawa do Indii”.

Przydarzyło mi się raz w życiu odbyć wycieczkę w naprawdę dalekie strony. Nie mówię od razu o gwiazdozbiorze Nebula ani nawet o przylądku Horn. Ale byłem w Indiach i chcę dziś powspominać tamten wypad.

Dlaczego Indie? Dzięki terrorystom. Ale zacznijmy od początku.

Czytaj dalej >>Indie I: Zapachy stolicy