Ogólne

Książkowy miszmasz

Sam już nie wiem, za co się zabrać. Mam rozgrzebane cztery książki i  za nic nie mogę się zebrać, żeby je skończyć.

No, może poza „Długą utopią”, która jakoś tam, powolutku, „się” czyta. Ale w takim tempie to skończę gdzieś w okolicach emerytury.

Zacząłem też czwartą część „Kuzynek” Pilipiuka („Zaginiona”) i jakąś książkę Wolskiego (kontynuacja „Agenta Dołu” o ile kojarzę, ale tytułu chwilowo nie pamiętam). A oprócz tego jeszcze literatura branżowa – kolega mi ostatnio podsunął poradnik o modelowaniu danych metodą BEAM, przegryzam się przez niego, ale idzie jak krew z nosa. Zbiór polskich opowiadań SF, podsunięty mi przez innego kolegę parę tygodni temu, leży i zarasta kurzem (wirtualnym co prawda, bo to EPUB, ale zawsze). Jak by nie patrzeć, tak dupa z tyłu.

Aha, a Żonka mi jeszcze podsunęła jakąś nową powieść Gerritsen, ponoć fajna. Też czeka w kolejce.

Oprócz tego próbuję (jak na razie bezskutecznie) upolować audiobooka: drugą część „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Wegnera. Pierwsza część była z początku taka sobie, ale potem się rozkręciła i chętnie połknę kolejne – a skoro pierwszy tom wszedł uszami (niech żyje Audioteka!), to następne też bym chciał. Ale chcieć to sobie mogę, nie wydano jeszcze drugiego tomu w wersji audio, więc albo muszę dorwać jakąś wersję zrobioną Mileną, albo cierpliwie czekać. A zresztą Milena to już nie to. Wolę, jak czyta żywy człowiek.

 

Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Książkowy miszmasz"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
5000lib
Gość

Mam jeszcze eseje do rozpoczęcia. Do tego „Kongres… Lema i „Pan Lodowego Ogrodu” (I) Grzędowicza. I co tu zrobić?

Tomek
Gość

Najpierw Grzędowicza jednakowoż :), chociażem na Pirxie wychowany…
A Meekhan polecam. Chociaż, rzeczywiście, początkowe opowiadania są jakieś takie… Tacy „Zwiadowcy” dla dorosłych. Nic specjalnego. Potem dużo lepiej. Dużo lepiej.

Close