Tabula rasa, czyli tłustoczwartkowy spleen

Czasem jest tak, że chciałoby się coś napisać, ale w głowie panuje kompletna pustka. Wszystkie tematy pochowały się po kątach, pod kanapą, za szafkami lub gdzieś w ciepłych krajach. Myśl o pisaniu o pogodzie zniechęca, zresztą nie ma akurat tornada, trzęsienia ziemi ani huraganu, więc o czym tu pisać? Że siąpi? No właśnie, nie siąpi. Pogoda jest nijaka, więc szukamy dalej…

Coś ze wspomnień? Nie, Czytelników nie obchodzą prywatne wspomnienia autora bloga, chyba że się je oprawi w ładną ramkę narracji, podmaluje farbkami wykrzykników i dramatycznych trzykropków, ewentualnie obróci w dobry żart lub ponurą tragifarsę. A do tego potrzeba weny. Back to square one.

Skoro nie wspomnienia, to może jakieś mini-opowiadanko? Tyle się dzieje dookoła, wystarczy tego brodatego bezdomnego wyposażyć w jakąś przenośną maszynę czasu czy inny transmutator – i już mamy zaczątek interesującej fabuły. Tylko co dalej? Będzie sobie śmierdział nieogolony w innym czasie? Hm.

To może jakaś Pchełka? Za kolejny wpis o liczbach pierwszych zostanę zapewne obrzucany zgniłymi jajkami, a innych pomysłów chwilowo brak.

Może w takim razie o pączkach? Nie, cały Internet o nich dziś wrzeszczy, nie przekrzyczę tego, a zresztą po co?

Muzyka?

Hm.

Szybki rzut oka na listę ostatnio słuchanych kawałków w Spotify?

Hmmm. Na bezrybiu…

  1. “Hit The Road Jack” w wykonaniu Casey Abrams i Haley Reinhart. Utwór, oklepany do bólu, dzięki tym wykonawcom po raz kolejny nabiera rumieńców. Interesujące, bardzo wyraziste akcenty oraz doskonale uwypuklony dialog sprawiają, że słucham tego o wiele chętniej, niż oryginału. Polecam.
  2. “On the Sunny Side of the Street”, Roberta Gambarini. Roberta kojarzy mi się trochę z angielskojęzyczną wersją Uli Dudziak. Bardzo dużo didli-gigli-tirli-tirli-ram-pam-łabada-szu-fąfą-bęc, czyli coś, co Tygryski lubią. Ładny, czysty wokal, sympatyczne tło instrumentalne. Super kawałek.
  3. “Slide it in”, Jack Broadbent. Facet doprowadził sztukę grania slide-em (taki metalowy cylinder nasuwany na mały palec prawej ręki gitarzysty) może nie na Mount Everest, ale na pewno w okolice ośmiotysięczników. Utwór trwa ponad 16 minut i potrafię go słuchać w pętli przez pół dnia. Niesamowita sprawa.
  4. “Misirlou”, Ara Malikian w towarzystwie La Orquestra en el Tejado. Znany wszystkim miłośnikom Quentina Tarantino szybki i dynamiczny utwór instrumentalny, zagrany tutaj na skrzypcach. Też szybko i dynamicznie. Tak znajomy, a jednocześnie tak inny.

Jak długo jednak można przeglądać tego nieszczęsnego Spotify? (“spotifaja”?) Wszystko ma swoje granice, nawet Kosmos, chociaż te akurat wyznacza powierzchnia stożka czasu zakotwiczonego swym czterowymiarowym wierzchołkiem w Wielkim Wydarzeniu kilkadziesiąt miliardów lat temu. Czy z tworzącej się wtedy w grawitacyjnym piekle neutrinowej zupy Baba Jaga byłaby w stanie wywróżyć gwiazdy, planety, cieśninę Beringa oraz zacisk trzy-ósme? Prawdopodobnie, gdyby tylko użyła właściwej Kabały.

Czytelnika oczekującego na puentę muszę srodze rozczarować. Zakończenie tego wpisu nastąpi całkiem podobnie do jego rozpoczęcia. Czyli nijak.

O, mniej więcej w tym miejscu.

Jeszcze tylko kilka kropek.


Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x