Chiński spam

Odkryłem niedawno, że głównym źródłem ruchu na moim blogu są boty próbujące spamować z chińskich adresów IP. Generowały (na oko) z 80% ruchu. Sporo.

Zainstalowałem więc wtyczkę iQ Block Country i zablokowałem cały ruch przychodzący z Państwa Środka.

Ilość prób spamerskich od razu spadła z około 200 dziennie do około 15-20 dziennie. Mówię wyłącznie o tych wpisach, którym udaje się przejść przez filtry Akismet, bo o pozostałych nawet nie wiem.

Zostawię tę blokadę na jakiś czas, a potem się zobaczy…

Chcę uniknąć rozwiązań typu Captcha, póki co jakoś się udaje.

Pożyjemy – zobaczymy.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Chiński spam"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lacki2000
Gość

ha! wszystkich nas i tak nie wyeliminujesz! Ludzie coraz częściej przegrywają z automatami! (typu AK-47 lub pralka spadająca na głowę z X piętra).

Romek
Gość

A propos filtrów: w dwóch tabach mam normalnie treść wpisów a w dwóch straszliwy komunikat "Forbidden – Users from your country are not permitted to browse this site." 😀

Tomek
Gość

A ja chińskiej przeglądarki używam… Ciekawe kiedy mnie od bloga odetnie….