Ogólne

100000!

Dziś Akismet dobił na moim blogu do stu tysięcy.

Co to znaczy?

To znaczy, że od początku istnienia blogu (a tak naprawdę od czasu, kiedy zainstalowałem na nim wtyczkę Akismet), do kosza poleciało z automatu sto tysięcy spamerskich komentarzy.

Co daje średnio…

(…liczu, liczu, liczu…)

… sto tysięcy komentarzy na jeden blog!

Mam dwie wtyczki związane ze spamem: Akismet (od jakiegoś czasu domyślnie dołączony do każdej instalacji WordPress-a razem z „Hello, Dolly”) oraz IP Blacklist, która z kolei blokuje szczególnie uporczywe adresy IP (przy czym rodzaje oraz poziomy tej „uporczywości” są konfigurowalne).

Podczas gdy IP Blacklist skupia się bardziej na blokowaniu adresów IP, spod których przychodzą nieudane próby logowania oraz próby zamieszczania dużej ilości komentarzy z dużą ilością linków, Akismet działa w antyspamowej chmurze własnej produkcji, która z dnia na dzień samoczynnie się ulepsza. Dzięki temu spamerzy mają coraz trudniejszy żywot – nie pamiętam już kiedy jakiś nietentegeśny komentarz przeszedł przez akismetowe sito.

Tak czy siak, 100000 to ładna, okrągła liczba.

Pijemy!

(Herbatkę)

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "100000!"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rzast
Gość

… z prądem?

5000lib
Gość

Kawkę, kawkę pijemy (oto do wód, znaczy, dowody, znaczy… Dowód:
https://5000lib.wordpress.com/2015/04/27/96-ziarno-prawdy-i-luksusu/ ) Najlepszego :-).

pharlap
Gość

Przepraszam, trzymajmy się angielskiego. To nie jest Herrbata tylko herbata w związku z czym jej MĘSKA wersja to hisbata – brzmi jak świst bata – po męsku.

Close