IP Blacklist Cloud

Prostota w połączeniu z funkcjonalnością od zawsze radowały moje zmysły. Dziś króciutka recenzja wtyczki do WordPressa, która łączy w sobie obydwie te cechy, a którą odkryłem stosunkowo niedawno.

Okazuje się, że WordPress nie ma żadnego wbudowanego mechanizmu przed atakami typu brute-force. Ktoś może sobie próbować zgadywać nasze hasło do upadłego, aż mu się w końcu uda.

Wtyczek, które takim próbom zapobiegają, jest multum. Wszystkie jednak mają jakieś niedociągnięcia, czegoś im brakuje, albo jakaś kluczowa funkcja jest dodana dopiero w wersji płatnej.

Niemniej jednak jest jeden chlubny wyjątek od powyższej reguły: IP Blacklist Cloud.

Powyższa wtyczka jest naprawdę prosta w obsłudze i w działaniu, a jednak daje doskonałe efekty przy minimum pracy.

IP Blacklist Cloud na bieżąco śledzi wszystkie wydarzenia związane z dostępem do naszego blogu z zewnątrz (a więc: komentarze, próby zalogowania się itd) i – używając zdefiniowanych przez nas reguł – blokuje adresy IP potencjalnych włamywaczy lub spamerów.

Oczywiście, na spam w komentarzach mam nieśmiertelnego Akismeta, który odwala naprawdę świetną robotę – ale właśnie tylko w komentarzach. A na ataki brute-force już nie pomoże.

A IP Blacklist Cloud potrafi wyryć atak typu brute-force i zapisze nam do osobnej tabelki adres IP atakującego, a także login i hasła, jakimi próbował się logować. Potem – po zadanej liczbie nieudanych prób – zablokuje to IP, a następnie da nam możliwość wysłania zgłoszenia tego IP na publiczny serwer pod adresem http://www.ip-finder.me/, gdzie możemy w krótkim komentarzu opisać, co się dzieje. I całkiem sporo ludzi z tego korzysta, bo jeszcze nigdy nie trafiło mi się, żebym był pierwszym z komentujących dany adres.

Wniosek: polecam! Dopiero po zainstalowaniu tej wtyczki uświadomiłem sobie skalę przedsięwzięcia, ilu różnych gnojków próbuje się zalogować na zaplecze blogu.

blacklist-ip-01


Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x