Dziesięć tysięcy!

https://xpil.eu/EweJ2

Ha. Mój blog właśnie dobił do dziesięciu tysięcy odsłon!

Z tej okazji garść statystyk:

1. Dziesięciotysięczne wejście ma numer 13963. A więc gdzieś "po drodze" wywaliłem 3963 wpisy - zapewne w ramach opisywanej jakiś czas temu walki ze spamerami. Na szczęście Akismet radzi sobie nieźle i w zasadzie o spamie zapomniałem.

2. Najpopularniejsze pory dnia to 10-13 oraz 20-23. Przez tych sześć godzin ma miejsce średnio 51% dziennych wejść na bloga. Najmniej popularny jest czas między drugą a piątą rano - w tym czasie ma miejsce niecałe 5% odsłon.

3. Najpopularniejszym dniem tygodnia jest czwartek (to dzisiaj!). Najmniej popularne dni tygodnia to weekend - soboty i niedziele generują mniej niż 20% ruchu na stronie.

4. Najpopularniejsze wpisy to: O Autorze, Polecane strony, Hej ho! Hej ho!, Haszło?, Doceń żula, Numerki oraz Krwi!.

5. Dwa najpopularniejsze kraje, z których się łączycie to - jakże by inaczej - Irlandia i Polska. Obydwa po około 40% wejść (z nieznaczną przewagą Irlandii). Oprócz tego jest sporo wejść z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów - pozostałe kraje generują poniżej jednego procenta (razem wzięte).

6. Jeśli chodzi o przeglądarki www, króluje niepodzielnie Firefox (ciut ponad 60% odsłon), po nim IE (15%), Chrome (11%, jeśli policzyć razem z Chromium) i Opera (7%). Pozostałych 21 przeglądarek (też się zdziwiłem, że tyle tego jest) to - łącznie - niecałe 3% odsłon.

7. Windowsa używa nieco ponad 86% odwiedzających. 8% to różne Linuksy, a reszta to systemy Apple, Android i Symbian.

8. W czasie pisania tego tekstu blog miał 113 odsłon 😉

9. Dziesięciotysięczny Czytelnik łączył się z Irlandii (Vodafone), o godzinie 21:02:30. Czytany artykuł to http://xpil.eu/blog/2011/06/24/programowanie-systematyczne-rozdzial-pierwszy-systemy-kontroli-wersji/ - lektura zajęła tylko 22 sekundy, a więc - przypuszczalnie - odpuścił sobie w połowie.

Dobranoc!

https://xpil.eu/EweJ2

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.