I am Groot

https://xpil.eu/vdo

Od czasu do czasu robimy sobie rodzinne maratony filmowe. A więc bierzemy na tapetę jakąś serię (ale nie: serial) i oglądamy od deski do deski.

Tak było na przykład z Gwiezdnymi Wojnami w zeszłym roku.

A jakieś dwa miesiące temu padło na serię "Szybcy i wściekli". A zaraz potem na filmy akcji z Vin Dieselem, bo właściwie czemu by nie?

Ostatnio znów przeszukiwaliśmy archiwa filmów do obejrzenia (mamy przygotowane listy tytułów sprofilowane pod różne okazje / nastroje) i znaleźliśmy film pt. "Strażnicy Galaktyki", z Vinem Dieselem właśnie.

Film... ogólnie rzecz biorąc, sieczka. Klasyczne jednowątkowe SF. Banda pięciorga zabijaków (w tym jeden szop pracz i jedno drzewo) próbuje powstrzymać Złego Bandziora uzbrojonego w milionowe zastępy mięsa armatniego przed użyciem Kamienia Mocy zdolnego do niszczenia całych planet jednym dotknięciem. Fabuła skalkowana obrzydliwie z pierdyliona innych tego typu produkcji, ale uznaliśmy, że skoro gra tam Vin Diesel, to może być całkiem ciekawie.

Obejrzeliśmy cały film od deski do deski.

Zgodnie z przewidywaniami, sieczka do potęgi. Można go zacząć oglądać od początku, od środka, od końca, a nawet od tyłu, i nie zauważy się zbyt wielkiej różnicy w odbiorze.

Technicznie film jest zrobiony bardzo dobrze. Kosmiczne scenerie, hurtowe ilości keczupu, strzelaniny z egzotycznych broni, mordobicia oraz wybitnie niecelnie strzelający statyści grający Złych - wszystko tam jest, dopięte na ostatni guzik. A więc film nie był całkowitą stratą czasu.

A gdzie Diesel?

Wgapiałem się uważnie, Żonka też, ale nijak żeśmy go nie upatrzyli.

Dopiero w napisach końcowych okazało się, że Vin Diesel podkłada w "Strażnikach Galaktyki" głos drzewa. A właściwie drzewiasto wyglądającego przedstawiciela cywilizacji Groot.

Jedyna kwestia Groota brzmi:

"I am Groot".

Przez cały film zdanie to pada spomiędzy konarów Groota dobrych kilkadziesiąt razy, zanim w jednej z ostatnich scen decyduje się na karkołomną zmianę:

"We are Groot".

https://www.youtube.com/watch?v=ph_l7Pp_1mk

Moja ocena końcowa:

  • Fabuła: 2/10
  • Efekty specjalne: 9/10
  • Śmiechowość: 7/10.

Czyli generalnie polecam, o ile lubisz filmowego makdonalda w sosie SF 😉

https://xpil.eu/vdo

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.