Jaki sklep?

Dziś nietypowo. Zamiast się wywnętrzniać nad pierwszością liczb pierwszych bądź drugością liczb drugich, tudzież opowiadać niestworzone bajędy o Pythonach, eskuelach czy innych dziwactwach, chciałbym zadać moim wszystkim trzem Czytelnikom skomplikowane pytanie egzystencjalno-eschatologiczno-życiowe: jaka platforma e-Commerce najlepiej nadaje się do prowadzenia małego sklepiku on-line?

Jak do tej pory spróbowałem następujących sklepów:

WP Online Store: fajny, ale niestety już nie rozwijany. Ekipa robiła świetną robotę, ale nie nadążali za kolejnymi wersjami WordPress / PHP / MySQL i im się rozpęd (czytaj: budżet) skończył.

PrestaShop: aktualnie używam w jednym miejscu, bardzo rozbudowany kombajn, ale znajduję go zbyt skomplikowanym, i trochę zbyt ociężałym. Ciężko znaleźć równowagę między szybkością działania sklepu a aktualnością danych w cache-u. Ponadto darmowa wersja jest mało konfigurowalna i strona główna wygląda raczej topornie.

Magento: z opisów wygląda na kombajn równie rozbudowany co PrestaShop, ale niestety nie udało mi się go nigdy do końca poprawnie skonfigurować. Bardzo skomplikowana obsługa administracyjna. W dodatku instalator modyfikuje dość mocno repozytoria oprogramowania i robi spore zamieszanie z wersjami php, mysql, zend itd.

ZenCart: podobnie jak Magento, nie daje się go poprawnie zainstalować w czasie poniżej jednego interglacjału.

osCommerce: toporny interface, mało możliwości dostosowywania. Wygląda trochę jak z późnych lat osiemdziesiątych. Nie udało mi się skonfigurować płatności PayPal.

Z tych pięciu powyżej najlepiej sprawdza mi się na razie PrestaShop, ale rozglądam się za czymś prostszym. Ot, kategorie, produkty, koszyk, ze trzy metody płatności, żadnych skomplikowanych reguł, minimum administracji.

Musi się dać hostować na własnym serwerze linuksowym (a więc odpadają wszelakie rozwiązania typu yola.com czy etsy.com)

Najlepiej żeby był zgodny z MySQL/Apache.

I jeszcze żeby był podobny do kotka (jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał, polecam: https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg)

Jakieś podpowiedzi?


3
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
2 Wątki komentarzy
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
dusiaxpilPshemko Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Pshemko
Gość
Pshemko
offline

Próbowałeś WordPressa z jakąś wtyczką sklepową, np. tą http://www.woothemes.com/woocommerce ?

dusia
Gość
dusia
offline

Nie umiem ci pomóc ale lubie czytać to co piszesz.

%d bloggers like this: