Konkurs: zagadka liczbowa

Tym razem – nietypowo. Konkurs. Taki trochę dziwny.

Co prawda bez nagród, ale przynajmniej będzie można się pochwalić wygraną on-line 😉 Jak ktoś nie chce brać udziału w konkursie bez nagród, niech sobie idzie na Joe Monstera

Konkurs składa się z dwóch etapów.

W etapie pierwszym podam (w treści tego wpisu – już za chwilkę) pewien ciąg liczbowy. Ciąg ten podlega pewnej logicznej regule. Ja wiem, jaka to reguła. Ty – raczej nie (no chyba, że masz na tyle oleju w głowie, że jakoś od razu wywnioskujesz, o co chodzi). Twoim zadaniem jest podanie innego ciągu liczbowego o takiej samej liczbie wyrazów, spełniającego tę samą regułę. Zrobisz to w komentarzu do tego wpisu. Ja następnie powiem Ci, czy podany przez Ciebie ciąg spełnia tę regułę, czy nie. Następnie możesz albo przejść do etapu drugiego (patrz niżej), albo – jeżeli naprawdę musisz – możesz od biedy zrobić drugie podejście, a jak będzie trzeba to i kolejne i tak dalej. Za każdym razem dowiesz się ode mnie, czy podany przez Ciebie ciąg spełnia tę regułę, czy nie.

Jak widać zasady pierwszego etapu są dość luźne…

W drugim etapie poproszę Cię o słowne opisanie (również w komentarzu) reguły rządzącej podanym ciągiem liczb. Będziesz miał tylko jedno podejście, więc zastanów się dobrze. Sam decydujesz o tym, kiedy chcesz zakończyć pierwszy etap i przejść do drugiego.

Wygrywa ten z Czytelników, który jako pierwszy poprawnie opisze regułę rządzącą ciągiem.

Żeby za wcześnie nie psuć zabawy, ogłoszenie wyników nastąpi pojutrze, czyli w niedzielę, piątego lipca 2015 (nie wiem jeszcze rano, po południu, a może wieczorem?)

Ponieważ nie jestem on-line przez cały czas, może się okazać, że kilka osób udzieli poprawnej odpowiedzi, zanim to zauważę. W takim przypadku oczywiście zdecyduje kolejność zgłoszeń – dlatego ważne jest, żeby wszystko działo się jawnie, tutaj, w komentarzach pod tym wpisem.

No to lecimy.

Ciąg liczbowy to:

2, 4, 8, 16

(dwa, cztery, osiem, szesnaście)

Czas – start!


14
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
6 Wątki komentarzy
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
xpilMotylekMagdalenaulinkaMinimal2 Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Minimal2
Gość
Minimal2
offline

16, 8, 4, 2

ulinka
Gość
ulinka
offline

3, 6, 12, 24 😛

ulinka
Gość
ulinka
offline

albo 3, 9, 27, 81 😛

Magdalena
Gość
Magdalena
offline

5, 10, 20, 40

Motylek
Gość
Motylek
offline

17, 34, 68, 136

Zainteresowanie pewnie jest mocno „wakacyjne” – kazdy czyta, ale mu sie nie chce (myslec i) odpowiadac – tak jak mi sie nie chce przestawic na polska czcionke.

%d bloggers like this: