Raz jeszcze o pogodzie

Coś się chyba faktycznie zawiesiło na dobre w panelu sterowania irlandzką pogodą. Skończyły się żarty: od ponad trzech tygodni temperatura nie chce za bardzo spaść poniżej piętnastu stopni, a w szczycie dochodzi nawet do dwudziestu ośmiu.

W ciągu ostatnich kilku dni byliśmy na plaży chyba ze trzy razy. Co prawda woda nadal – brrrr – zimna, ale sama plaża, chociaż bardziej kamienista, niż w Łebie czy Ustce, gorąca i pełna zdziwionych ludzi.

I to zarówno na południe od miasta (pardon, Dublina), czyli okolice Dalkey, jak też na północ, czyli wokół Malahide. Dojazdówki do plażowisk zakorkowane jak przy promocji nie-dla-idiotów.

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, chociaż na dłuższą metę upał jest dla mnie raczej męczący. Nie mógłbym mieszkać w takiej, dajmy na to, Hiszpanii czy południowej Francji. Wakacje, owszem. Ale żeby na dłużej – niekoniecznie.

Tymczasem piątek przemija wielkimi krokami. Zapowiada się kolejny gorący weekend. Czas szykować wiaderka, łopatki, kremy do opalania i filtry UV. Jest okazja do zresetowania mózgu na rodzinnym mymłonie. Trzeba korzystać, póki można.

O’le!


2
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
xpilJaro Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro
offline

W Polsce dzisiaj jakieś 32 stopnie.

%d bloggers like this: