Raz jeszcze o pogodzie

Coś się chyba faktycznie zawiesiło na dobre w panelu sterowania irlandzką pogodą. Skończyły się żarty: od ponad trzech tygodni temperatura nie chce za bardzo spaść poniżej piętnastu stopni, a w szczycie dochodzi nawet do dwudziestu ośmiu.

W ciągu ostatnich kilku dni byliśmy na plaży chyba ze trzy razy. Co prawda woda nadal – brrrr – zimna, ale sama plaża, chociaż bardziej kamienista, niż w Łebie czy Ustce, gorąca i pełna zdziwionych ludzi.

I to zarówno na południe od miasta (pardon, Dublina), czyli okolice Dalkey, jak też na północ, czyli wokół Malahide. Dojazdówki do plażowisk zakorkowane jak przy promocji nie-dla-idiotów.

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, chociaż na dłuższą metę upał jest dla mnie raczej męczący. Nie mógłbym mieszkać w takiej, dajmy na to, Hiszpanii czy południowej Francji. Wakacje, owszem. Ale żeby na dłużej – niekoniecznie.

Tymczasem piątek przemija wielkimi krokami. Zapowiada się kolejny gorący weekend. Czas szykować wiaderka, łopatki, kremy do opalania i filtry UV. Jest okazja do zresetowania mózgu na rodzinnym mymłonie. Trzeba korzystać, póki można.

O’le!

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Raz jeszcze o pogodzie"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość

W Polsce dzisiaj jakieś 32 stopnie.