Stópnotki

https://xpil.eu/JeqPr

Jakiś czas temu [1. Niestety, nie pamiętam dokładnie kiedy to było.] miałem potrzebę użycia w treści wpisu odnośnika [2. Właśnie takiego jak ten]. Zainstalowałem wtedy wtyczkę FD Footnotes, użyłem jej raz i [3. Jak to często bywa...] zapomniałem o niej całkiem.

Tymczasem przeglądając dziś konfigurację swojego WordPressa [4. Jest milion rzeczy bardziej interesujących niż przeglądanie konfiguracji swojego WordPressa. Można gapić się w kamień, rozciągać sowy lub nabijać się z tych, którzy z przejęciem przeglądają konfiguracje swoich WordPressów.] napotkałem na Footnotes, pobawiłem się nią trochę i tak oto zrodził się dzisiejszy post.

Głównym celem tego wpisu jest pokazanie jak Footnotes działa [5. Nieprawda. Głównym celem tego wpisu jest zapchanie mojej mentalnej dziury. Ale udawajmy, że jest inaczej.]. Otóż w treści [6. W czym? Przecież tu nie ma żadnej treści!] wpisu umieszczamy - w nawiasach kwadratowych - tekst, który ma pojawić się w stopce. Po otwierającym nawiasie kwadratowym musi nastąpić liczba z kropką i spacją [7. Dokładnie w tej kolejności. Najpierw liczba, potem kropka, na końcu spacja.]. Następnie treść właściwa odnośnika [8. Takiego jak na przykład ten.], na końcu wreszcie zamykający nawias kwadratowy. Jedyną wadą [9. Poza występowaniem w roli zapychacza] tej wtyczki jest niemożność umieszczania w treści odnośnika nawiasów kwadratowych - jest to wyraźnie zaznaczone na stronie autora wtyczki. Na szczęście nie jest to ograniczenie zbyt dolegliwe.

Tymczasem zrobił się już wtorek, jednak mój tępy łeb [10. Włożę sobie głowę w nawias kwadratowy, może pomoże.] ciągle mi wmawia, że jest poniedziałek [11. Syndrom Długiego Weekendu, po naszemu długosis weekendis syndrom]. Na szczęście pogoda wróciła do normy [12. Leje, wieje, duje, dmucha, pada, siąpi, kropi, jakby co to ja tak mogę jeszcze długo...], za oknem szaro, brudno i dżdżysto [13. Jak mawia poeta.].

Wył nie będę.

https://xpil.eu/JeqPr

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.