Lubimy czytać?

Jak się już zapewne wszyscy dwaj Czytelnicy tego bloga zdążyli zorientować, lubię czytać. Sprawa jest o tyle poważna, że nawet jak nie mam pod ręką niczego konkretnego do czytania – na przykład w jednoosobowej Komnacie Zadumy – w desperacji sięgam po etykietki szamponów albo past do zębów.

Przydarzyło mi się kilka lat temu założyć sobie konto na www.lubimyczytać.pl – portal dla (uwaga, niespodzianka!) lubiących czytać. Moje konto leżało sobie martwe i nieużywane dość długo, a ostatnio coś mnie naszło i tam zajrzałem.

I co?

No i jestem zachwycony. Natychmiast wrzuciłem (na próbę) paręnaście książek na wirtualne półki, pobawiłem się trochę systemem oceniania, pomyszkowałem na półkach innych użytkowników i tak dalej.

W skrócie mówiąc: fajny pomysł, nowoczesne, proste i przyjazne elementy interfejsu, wszystko chodzi sprawnie i szybko. Nasze wirtualne półki są niezabezpieczone przed gośćmi, więc każdy może sobie zajrzeć, skomentować, dodać do znajomych – jednak nie ma tu chamstwa ani słomy w butach. Wygląda na to, że przed trollami skutecznie chroni amulet w postaci książki. Skoro ktoś już zakłada konto na LC to raczej nie po to, żeby trollować. A sporadyczne przypadki wulgarnych krzykaczy są skutecznie eliminowane przez adminów.

W najbliższej przyszłości chyba użyję tego portalu do skatalogowania swojej domowej biblioteczki.

Póki co dodałem na górze nową zakładkę: Moje książki – można się stamtąd doklikać do moich wirtualnych półek.

Zapraszam.

Istnieje również podobny (chyba nieco starszy) portal biblionetka.pl – nie korzystałem, może ktoś się wypowie? Co lepsze?


Liczba słów w tym wpisie: 296

Sprawdź też

Potrójna recenzja: Lem (x1) + Kloos (x2)

Niedawno zachciało mi się przeczytać jeszcze raz moją ulubioną książkę Wieszcza czyli “Kongres futurologiczny”. Ponieważ …

Cyberpunk. Odrodzenie. Recenzja powieści.

Skończyłem niedawno najnowszą powieść Andrzeja Ziemiańskiego pod wielce obiecującym tytułem “Cyberpunk. Odrodzenie”, czas więc podzielić …

Zapisz się
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
3
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x