Piotr Bukartyk

W ramach prób odkrywania nowych gruntów muzycznych natrafiłem całkiem niedawno na Piotra Bukartyka. I jestem od dwóch dni platonicznie zakochany w jego muzyce. Facet śpiewa o życiu, w sposób, który bardzo mi robi. Mam cichy plan, żeby znaleźć trochę wolnego czasu i nauczyć się kilku jego piosenek w wersji na gitarę.

Pan Bukartyk jest gitarzystą, konferansjerem oraz szeroko pojętym komikiem estradowym, oprócz tego ma całkiem przeciętny wokal, ale używa go z zapałem oraz z jajem, dzięki czemu nawet zwykła, podśmiechujkowa pioseneczka w jego wykonaniu staje się mini-przebojem, który zostaje w głowie na długo. A niektóre z tych podśmiechujkowych pioseneczek mają często drugie, trzecie, czwarte piąte dno.

Żeby nie przedłużać, zapodaję link do jednek z pierwszych odkrytych przeze mnie piosenek p. Piotra, która bawi mnie nieodmiennie od pierwszego razu: http://youtu.be/fXiQ29JxESA

Miłego słuchania!


5
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JarolackixpilMadzia Ó Eirinn Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Madzia Ó Eirinn
Gość
Madzia Ó Eirinn
offline

A ja platonicznie zakochałam się w trzech panach z kapeli Muse 😀
Tak mnie wzięło jakiś tydzień temu i trzyma, do tego stopnia, że powoli myślę o moim marzeniu i kupnie używanej gitary elektrycznej – na początek jakakolwiek da radę, do nauki. Dotychczas tylko na klasycznej grałam, chociaż zdarzało mi się przerabiać rockowe kawałki również. Ale baaaardzo chciałabym pewnego dnia ‚rzeźbić’ jak pan Bellamy 😀

lacki
Gość
lacki
offline

No, patrz pan, jakbym wiedział, że nie znasz Bukartyka to bym ci linki odpowiednie podesłał. Jest on niezwykle płodnym artystą. Już od kilku lat co tydzień w Trójce z rana przychodzi do Wojciecha Manna i na żywo gra swą nową piosenkę. I to nie takie bumtralala ale właśnie życiowe, głębokie i z jajem. I na solidnym artystycznym poziomie. Może nie od razu geniusz ale kurna mistrz. Płytę niedawno wypuścił.
A tu link do kilkuset linków w radyju 😛
http://www.polskieradio.pl/Szukaj?q=bukartyk

Jaro
Gość
Jaro
offline

sie zgadza, słychać go w radiu co jakiś czas. Listy Trójki warto se posłuchać, zawsze coś ciekawego się trafi

%d bloggers like this: