Eksperyment

https://xpil.eu/nis

Jeden z Czytelników podesłał mi niedawno link do strony, z której można pobrać legalnie mnóstwo książek (e-booków) z zakresu szeroko pojętej informatyki. Głównie o produktach Microsoftu.

Oto link:

https://blogs.msdn.microsoft.com/mssmallbiz/2016/07/10/free-thats-right-im-giving-away-millions-of-free-microsoft-ebooks-again-including-windows-10-office-365-office-2016-power-bi-azure-windows-8-1-office-2013-sharepoint-2016-sha/

Książek jest tam całkiem sporo - mi udało się ściągnąć około 170 tytułów o łącznej wadze około 3GB.

Eksperyment zaś polega na tym, że jeżeli ktoś jest wyjątkowo leniwy i nie chce mu się pobierać powyższych książek pojedynczo, przez najbliższych kilka dni będzie mógł pobrać WSZYSTKIE te książki, w formacie .zip, z utworzonego przeze mnie specjalnie w tym celu archiwum:

http://xpil.eu/books/freebooks.zip (link nieaktualny - patrz notka na końcu tego wpisu)

Archiwum ma rozmiar 2.6GB, jeżeli masz łącze 100Mb/s lub szybsze, pobieranie potrwa około pół godziny (lub dłużej - nie mam pojęcia ile osób przeczyta ten wpis, ile z nich zdecyduje się na pobranie książek, ile będzie równoczesnych pobierań itd).

Cel eksperymentu? Sprawdzić, czy serwis OVH faktycznie daje nielimitowany transfer swoim klientom.

Jeżeli jest to prawdą, książki będzie można pobierać bez żadnych ograniczeń, aż do zakończenia eksperymentu (jutro? pojutrze? za tydzień? nie mam pojęcia).

Jeżeli zaś prawdą to nie jest, wówczas blog xpil.eu kucnie i trzeba będzie reanimować w trybie awaryjnym 😉

Miłego pobierania!

Aktualizacja [22 Sierpnia 2016]: po pięciu tygodniach od ukazania się tego wpisu okazało się, że pomysł jest raczej chybiony. Mimo reklamowania darmowych książek na głównej stronie blogu, pobrało je bardzo niewiele osób. Plik nie jest już dostępny - jeżeli jesteś zainteresowany darmowymi e-bookami o technologiach Microsoftu, zapraszam do kliknięcia oryginalnego linka do MSDN powyżej.

https://xpil.eu/nis

1 Comment

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.