Frontlines, tomy 3 i 4 – recenzja

Jeżeli ktoś kojarzy recenzje dwóch pierwszych tomów serii "Frontlines" Kloosa, być może ucieszy go dzisiejsza recenzja części trzeciej i czwartej.

Głównie dlatego, że będzie krótka 😉

Powiem więc krótko: w dechę!

Bardzo, bardzo polecam całą serię.

Po czterech tomach akcja nie spowalnia ani na chwilę. Grayson z cywila stał się najpierw szeregowcem, potem kapralem, potem sierżantem, żeby wreszcie dostać nieoczekiwany awans na podporucznika.

Na początku serii mamy dwie strony konfliktu czyli Rusko-Chińczycy kontra cała reszta, potem pojawiają się Obcy, więc z dwóch stron robią się trzy, potem okazuje się, że Obcy nie mają pojęcia, że ludzkość jest podzielona i napieprzają wszystkich równo, więc się Rusko-Chińczycy pojednywywują z całą resztą, żeby w trzecim tomie podjąć próbę wspólnej walki, która jednak doprowadza wyłącznie do tego, że Obcy odkrywają lokalizację naszego Układu Słonecznego i zabierają nam Marsa. W międzyczasie rząd postanawia zwiać i ewakuuje się wraz z paroma milionami uprzywilejowanych (oraz większością sprzętu bojowego) w nieznane miejsce, pozostawiając resztę ludzkości na zgubę w rękach Obcych, którzy przeważają nad nami pod każdym względem. w czwartym tomie, który właśnie skończyłem, Grayson wyrusza za nimi aby odzyskać armadę, co ma zapewnić jakieś tam szanse w późniejszej obronie Ziemi przed Obcymi.

To tak pokrótce co się wydarza w pierwszych czterech tomach 😉

Okazuje się, że będzie jeszcze tom piąty, o czym wcześniej nie wiedziałem. Premiera: 28 luty. Cena przedpremierowa: cztery funty czyli jakieś €4.70.

Czekam intensywnie.

Zapisz się
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
2
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x