Pod prąd

Geniusz zła

Historii primaaprilisowych ostatnio nie brakowało. U nas w domu pierwszy kwietnia przeszedł raczej bez echa. Ot, powiedziałem z samego rana córce, że ma pająka we włosach, ta się wystraszyła i obraziła na mnie śmiertelnie na całe 15 minut, więc dałem sobie spokój z dalszymi hecami.

Natomiast jeden z moich znajomych okazał się istnym wcieleniem Zła. Jego przepis na niezapomniany numer primaaprilisowy wygląda następująco:

  1. Kupujemy szczotkę do czyszczenia toalety. Ważne, żeby była identyczna z tą, którą aktualnie posiadamy w domu.
  2. Podczas nieobecności żony wkładamy ww. szczotkę do zmywarki, wraz ze stertą brudnych naczyń.
  3. Starą szczotkę ukrywamy za szafą / pod łóżkiem / gdziekolwiek indziej, byleby nie dało się jej znaleźć przy kibelku.
  4. Wtajemniczamy w plan córkę (ten punkt jest bardzo ważny – za chwilę okaże się dlaczego)
  5. Włączamy zmywarkę
  6. Aranżujemy przebieg zdarzeń w taki sposób, żeby to żona opróżniała zmywarkę.
  7. Przyjmujemy na klatę skoncentrowany ładunek negatywnych emocji. Na pytanie „czemu to zrobiłeś?” odpowiadamy z kamienną miną „a bo jakaś taka obesrana była”.
  8. Kiedy żona zaczyna pakować nasze walizki i próbuje w trybie natychmiastowym zmienić miejsce naszego zamieszkania na jakąś inną, w miarę możliwości odległą galaktykę, przyznajemy się do psikusa i pokazujemy palcem kalendarz.
  9. Niedowierzanie żony rozwiewamy za pomocą córki, która zeznaje, że istotnie, całość była tylko niewinnym żartem, a szczotka była nowiutka prosto ze sklepu. Dzięki temu możemy nadal mieszkać pod własnym dachem. Przynajmniej do następnego kwietnia…

 

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Geniusz zła"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość

Autentyczne.
Byliśmy nad morzem z kolegami gdzie jeden z kolegów miał wakacyjny romans z Mariolą. 9 miesięcy później od jednego z nas poszedł sms do kolegi (telefon pożyczony): „Jest syn. Mariola”

Close