Nabazgrane

Po raz kolejny mamy okazję obejrzeć efekt przydługiego i lekko nudnego spotkania. Tym razem niezwykłej rzadkości óchnastowieczna krypopeja międzynarodowa. Dzieło powstało w trzeciej połowie óchnastego wieku. Niestety, część rysunków uległa zniszczeniu w trakcie transportu - jednak pozostałe, które dziś prezentuję, mówią same za siebie.

Tyle słowem zstępu, zapraszam do kątem-plucji.

4-ksiezyce1. Cztery księżyce skierowane w cztery strony świata symbolizują Jowisza. Niestety, wskutek trwającej na Jowiszu od siedmiu milionów lat burzy heavy-metanowej, nie udało się ustalić szczegółów.

5-star2. Gwiazda pięcioramienna z pozatykanymi na ostre końcówki ramion owocami męczennicy punetkowatej. Chronią one gwiazdę przed stępieniem uwagi.

alfa-omega 3. Skrzyżowanie ulic Alfy i Omegi, widok z lotu chorego pteranodonta z zespołem zwyrodnienia siatkówki i zwichnięcia koszykówki, lecącego tyłem w sobotę wczesnym popołudniem. Świetnie widoczne pomniki.

4. A tu po prawej hiperstatek Obcych, który niebacznie utkwił w zbyt małej nadprzestrzeni podczas próby tunelowania na jeden z widocznych powyżej księżyców Jowisza. Wystające z nadprzestrzeni końcówki statku wyraźnie zakłócają przyczynowość. Hodeolepton płacze.

klucz-wiolinowy-gesty5. Uczeni genewscy zaprezentowali niedawno rekordowo gęsty klucz hiperwiolinizujący, z upakowaniem rzędu siedmiu i pół heptasonitu na synkopę kwadratową. Na ilustracji widać prototyp w fazie wczesnego rozruchu.

 

 

 

 

krocio-oko-nog oko-nog6. Tu zaś mamy klasyczny obrazek małżeństwa krociookonogów. Po lewej stronie samica, w typowym bufiastym obuwiu i z ostrym makijażem, nieco się waha. Po prawej samiec sunie naprzód, zapatrzony.

 

pi7. A tutaj, niestety, falsyfikat. Teoretycznie obraz ten powinien ukazywać stosunek długości obwodu koła do jego średnicy, jednak wyraźnie widać, że chropowate i nieregularne formy nie nadają się do stosunku i w całości kłócą się z klasyczną urodą okręgu. Niemniej jednak jest to najlepszy falsyfikat, jaki udało się odzyskać, co czyni go niepowtarzalnym na swój własny, niepowtarzalny sposób.

reko-trabka8. Rękotrąb (po lewej) w okrzyku godowym. Obraz mówi sam za siebie.

9. Smraaksofon (po prawejsmraat-ksofon) reagujący rzewnymi nutkami na okrzyk rękotręba.

 

 

 

szostka-trojkat 10. Trójkąt ongiśrównoboczny porośnięty gęstą trawą, trawiący gęsto przerażoną szóstkę. Malowidło jednoznacznie odpowiada na słynne pytanie "a co z szóstką?".

alatbsol11. Na zakończenie maksyma życiowa Maksyma Życiowa. Maksym, radziecki maksymolog ze specjalizacją uzdatniania wódopojów, między jednym a drugim wódopojem zawsze zalecał, aby patrzeć na jaśniejszą stronę życia. Cierpiał z tego powodu na chroniczną dyskopatię odcinka szyjnego wywołaną ciągłym odwracaniem głowy w kierunku słońca. Zmarł bezdzietnie, nie doczekawszy wschodu.

Serdecznie przepraszam wszystkich, którzy dotarli aż tutaj - niestety, jak już uprzednio nadmieniłem, część eksponatów nie przetrwała, więc na szczęśliwe zakończenie trzeba będzie jeszcze poczekać.

2 komentarze

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.