Graficznie

Nie zawieszam blogowania, ale od dziś proszę się spodziewać mniejszej ilości wpisów. Przynajmniej przez jakiś czas. Bo liczy się jakość, nie ilość.

Grafik ze mnie jak z koziej dupy saksofon. Szczyt moich umiejętności graficznych to odróżnianie ołówka od długopisu (udaje mi się w 79% prób). Dlatego blog xpil.eu wygląda jak wygląda. Chciałbym wierzyć, że zamiast grafiki inwestuję więcej w jakość tekstu, ale byłoby to kłamstwem. Wiem o tym, ponieważ jestę blogerę, który więcej czyta, niż pisze. Widzę po innych blogach, że talentu pisarskiego w narodzie nie brakuje. Co poniektórym mógłbym co najwyżej kawę parzyć ewentualnie próbować wiązać rzemienie u sandałów (ale ktoś dziś chodzi w sandałach na rzemienie?)

Niemniej jednak rozumiem wagę oprawy graficznej strony internetowej, niezależnie od tego czy mówimy o informacjach z kraju i ze świata, blogu czy pogodynce.

Dlatego też ogłaszam chwilowe spowolnienie blogu xpil.eu. Zamiast pisać jak nakręcony po 3-4 razy w tygodniu, uruchamiam od teraz projekt „obrazki”, którego celem jest dodanie obrazka wyróżniającego do każdego z…

{…liczu, liczu, liczu…}

…z tysiąca sześciuset siedemdziesięciu wpisów.

Założenia są dwa, bardzo proste:

  • Obrazek musi być związany tematycznie z danym wpisem. W ostateczności z jego kategorią.
  • Krótszy wymiar obrazka ma mieć 300 pikseli, a dłuższy nie więcej niż 1000. Czym bliższy kwadratu tym lepiej.

Biorąc pod uwagę, że do przejrzenia mam około tysiąca stu wpisów, a żeby zrobić to porządnie nie jestem w stanie przejrzeć więcej niż 10, góra 15 wpisów dziennie, zajmie mi to około trzech miesięcy. No chyba, że się przedtem poddam albo zrobię sobie przerwę.

Na Bugu we Włodawie przybyło siedem.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Graficznie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jaro
Gość

Jak dla mnie, to te obrazki do wpisów są potrzebne jak zającowi dzwonek na polowaniu.

Asia
Gość

Kurczę, to czeka Cię ogromna praca. Ale podobno jeden obrazek wart jest tysiąc słów…