Graficznie

Grafik ze mnie jak z koziej dupy saksofon. Szczyt moich umiejętności graficznych to odróżnianie ołówka od długopisu (udaje mi się w 79% prób). Dlatego blog xpil.eu wygląda jak wygląda. Chciałbym wierzyć, że zamiast grafiki inwestuję więcej w jakość tekstu, ale byłoby to kłamstwem. Wiem o tym, ponieważ jestę blogerę, który więcej czyta, niż pisze. Widzę po innych blogach, że talentu pisarskiego w narodzie nie brakuje. Co poniektórym mógłbym co najwyżej kawę parzyć ewentualnie próbować wiązać rzemienie u sandałów (ale ktoś dziś chodzi w sandałach na rzemienie?)

Niemniej jednak rozumiem wagę oprawy graficznej strony internetowej, niezależnie od tego czy mówimy o informacjach z kraju i ze świata, blogu czy pogodynce.

Dlatego też ogłaszam chwilowe spowolnienie blogu xpil.eu. Zamiast pisać jak nakręcony po 3-4 razy w tygodniu, uruchamiam od teraz projekt “obrazki”, którego celem jest dodanie obrazka wyróżniającego do każdego z…

{…liczu, liczu, liczu…}

…z tysiąca sześciuset siedemdziesięciu wpisów.

Założenia są dwa, bardzo proste:

  • Obrazek musi być związany tematycznie z danym wpisem. W ostateczności z jego kategorią.
  • Krótszy wymiar obrazka ma mieć 300 pikseli, a dłuższy nie więcej niż 1000. Czym bliższy kwadratu tym lepiej.

Biorąc pod uwagę, że do przejrzenia mam około tysiąca stu wpisów, a żeby zrobić to porządnie nie jestem w stanie przejrzeć więcej niż 10, góra 15 wpisów dziennie, zajmie mi to około trzech miesięcy. No chyba, że się przedtem poddam albo zrobię sobie przerwę.

Na Bugu we Włodawie przybyło siedem.


Liczba słów w tym wpisie: 285

Sprawdź też

Pod maską

Jako że ostatnio spędzam w domu więcej czasu niż zwykle (epidemia, wiadomo), mam więcej okazji, …

Blogowe ostatniości

Dziś trochę ględzenia o zapleczu blogu. Będzie raczej nudno. Wbrew ponurym przewidywaniom udaje mi się …

Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x