Nowy podatek!

In Pod prąd by xpil3 Comments

Miałem dziś ciekawszy temat, ale poniższa informacja jest na tyle pilna, że ciekawszy temat trafi na bloga kiedy indziej. Poniżej moje własne (raczej swobodne, ale z zachowaniem głównych wątków) tłumaczenie artykułu z dzisiejszej prasy porannej – powinni nim być zainteresowani zwłaszcza przyszli rodzice, planujący zakorzenić się w Irlandii na dłużej.

Źródła zbliżone do Fine Gael sugerują, że partia rozważa wprowadzenie podatku od narodzin, płatnego w dniu urodzenia dziecka. Proponowana stawka podatku to 0.1% łącznego dochodu obojga rodziców (w przypadku rodziców samotnych ma to być 0.075%), przez X lat, gdzie X to masa noworodka.

Ma to przynieść około 300 milionów euro dodatkowego przychodu z podatków w bieżącym roku, jak wyjaśnia rzecznik partii oraz grupa ekspertów. „Cóż, jest rzeczą oczywistą, że w najlepszym interesie finansów publicznych jest wyłożenie na stół wszystkich możliwych opcji, w tym również tego właśnie podatku. Należy również upewnić się, że wszystkie ciąże zostaną doprowadzone do rozwiązania, dzięki czemu finanse kraju zyskają zarówno na prokreacji jak i na tworzeniu nowych miejsc pracy”, powiedział rzecznik zmierzający właśnie na spotkanie z ministrem finansów Jamesem Reilly, w trakcie którego omawiane będą szczegóły wprowadzenia urządzeń do inkasowania podatku w szpitalach, bezpośrednio na salach porodowych.

Ugrupowanie trafiło na silny sprzeciw w kwestii wprowadzenia nowego podatku, w szczególności ze strony grup twierdzących, że dziecko powinno być opodatkowane od chwili poczęcia, a nie narodzin. Partia jest również pod silnym naciskiem kolegów z Partii Pracy, próbujących zakwalifikować do nowego podatku również pary gejowskie a także tych, którzy pozyskują nowe dzieci za pośrednictwem matek zastępczych.

Nowy podatek nie jest zbyt mile widziany przez Trojkę, która nigdy nie słyszała o podobnych interwencjach państwa w codzienne decyzje, jakie kobiety muszą podejmować w ramach administracji swoimi funkcjami cielesnymi.

[…]

Źródło: Donegal Dollop.

Nawiasem (a raczej kursywą (a nie, jednak nawiasem)) mówiąc, chyba zacznę od czasu do czasu wrzucać więcej tłumaczeń z Dollopa. Niektóre ich artykuły naprawdę powalają z nóg. Wszystkim zainteresowanym polecam na dobry początek sprawozdanie z sukcesu olimpijskiego jednego z lokalnych księży – w szczególności rozbawiły mnie chrzciny synchroniczne oraz różaniec na 500m, w którym pobił pewnego kenijskiego księdza o zaledwie jedną szesnastą zdrowaśki.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Nowy podatek!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
SlaveckM
Gość

Fake 🙂

PODATKI w IRLANDII
Gość

Dobre 🙂 Na poczatku tekstu pomyslalem, ze cos przeoczylem, ale przy masie noworodka juz mi cos nie pasowalo 🙂

wpDiscuz