Porządki na blogu – wyniki ankiety, wnioski itd.

https://xpil.eu/Fab

Ankieta trwa na razie zaledwie kilka godzin, ale w przypadku tak tłumnie obleganego bloga to jest cała epoka i większość stałych Czytelników już zagłosowała.

Głosowanie odbyło się za pomocą ankiety on-line, która niestety sporadycznie generowała jakieś błędy. Nie udało mi się żadnego z nich potwierdzić organoleptycznie, ale dostałem kilka e-maili od rozjuszonych Czytelników nie mogących, jak pambuk przykazał, zagłosować 🙂

Czytelnicy, którym wyskoczył błąd wykazali się jednak podziwu godnym uporem i sprytem i zagłosowali korespondencyjnie, czyli przez e-mail. I chwała im za to!

Ponadto jeden z Czytelników uświadomił mnie, że nie tylko Androidem i Srajfonem świat urządzeń mobilnych stoi. Zameldował bowiem, że ankieta nie działa na Operze Mini uruchomionej na Symbianie. Czuję się wzruszony, wstrząśnięty i zmieszany, że ktoś dziś jeszcze używa Symbiana - niestety, nie podejmę się próby naprawienia problemu, bo nie bardzo mam jak...

Wyniki głosowania są póki co takie, że mniej więcej 2/3 głosujących chce widżetu na marginesie, mniej więcej 1/3 chce rozpiski na wstępie każdego artykułu, a jeden delikwent zapodał pomysł, żeby na początku każdego wpisu należącego do serii podać krótką informację, że to jest wpis z serii takiej to a takiej, a na końcu wpisu zamieścić linki do pozostałych części.Pomysł ów jest zaprawdę zacny i prawdopodobnie go wdrożę (jednak raczej nie dziś ani nawet nie jutro). Największą jego zaletą jest mała "inwazyjność" w treść, a wady ma dwie, nieduże i bardziej proceduralne niż faktyczne: po pierwsze umieszczenie informacji na początku każdego wpisu z serii musi nastąpić w sposób manualny (pół biedy, kombinacja ^C - ^V i parę minut roboty, bywało gorzej), a po drugie wymaga możliwości umieszczenia widżetu w rejonie poniżej pojedynczego wpisu, co już jest nieco trudniejsze, ponieważ nie wszystkie motywy WP obsługują widżety pod wpisem. Mogę co prawda skorzystać z półśrodka i wrzucić widżet na margines albo w stopkę strony, co jednak nieco zmniejszy jego "zauważalność", ewentualnie jako tzw. short-code w samej treści wpisu, ale to z kolei wymaga pracowitego przeklejania tego samego short-code, na co jestem zdecydowanie za leniwy. Widżety można bowiem wyświetlać warunkowo, co znacznie upraszcza mi uzyskanie zamierzonego efektu...

Z góry przepraszam... a nie, wróć. Z dołu. Z dołu przepraszam wszystkich Czytelników niezorientowanych w zawiłościach WordPressa, którzy dzielnie próbują przebrnąć przez te brednie - proszę się nie martwić, to chwilowe. Lada moment wrócę do tematów Ważkich i Istotnych.

A więc - póki co - zostaje jak jest (czyli rozbebeszone, rozgrzebane i Wogle), ale obiecuję lada dzień doprowadzić to do jakiego takiego porządku.

Z innej beczki, kroi mi się w głowie pomysł na kolejną serię. Jeżeli wystarczy mi zapału i samozaparcia, a także jeżeli wygospodaruję odpowiednio dużo czasu, seria może okazać się strzałem w dziesiątkę. Albo totalną kupą, bo końcem końców Nigdy Nic Nie Wiadomo.

C'nie?

https://xpil.eu/Fab

1 Comment

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.