Porządki na blogu – ankieta

Kilka dni temu postanowiłem nieco uporządkować wpisy na blogu. Żadnych drastycznych zmian, proszę się nie obawiać. Ponieważ jednak ilość wpisów zrobiła się już całkiem spora…

Czytelnik mógłby użyć określenia “przygnębiająco duża”, ale ponieważ Czytelnik jest dobrze wychowany, nie zrobi tego, przynajmniej nie głośno

… spora, powiadam, postanowiłem uwypuklić i wypunktować niektóre grupy wpisów. Serie dotyczące tego samego tematu. Jakieś większe całości, reprezentowane przez kilka wpisów. I tak dalej.

Jako królika doświadczalnego wziąłem na warsztat serię o wyprawie do Indii.

Na chwilę obecną mam aktywne dwie opcje i chciałem dziś podpytać umierającego z nudów Czytelnika o opinię, która z tych dwóch opcji jest dlań atrakcyjniejsza (funkcjonalnie, wizualnie, cokolwiek-innego-alnie itd).

Opcja #1: Na początku każdego wpisu będącego częścią większej serii umieścić krótką notkę wraz z listą pozostałych wpisów z tej serii. Mniej więcej o, tak (kliknij w obrazek poniżej – otworzy się w nowej zakładce):

ankieta-img-01Opcja #2: Na marginesie, zaraz nad listą ostatnich komentarzy, pojawi się lista wszystkich wpisów z serii – oczywiście wyłącznie wtedy, kiedy akurat czytamy jeden z nich. O, tak:

ankieta-img-02

Każda z opcji ma jakieś tam wady i zalety.

Opcja #1 sprawia, że treść “właściwa” wpisu “ucieka” w dół, przez co Czytelnik jest zmuszony do przeczytania tej samej informacji za każdym razem. Z drugiej strony, Czytelnik nie przegapi faktu, że właśnie czyta fragment większej całości, dzięki czemu być może będzie mu łatwiej znaleźć pozostałe części.

W opcji #2 jest dokładnie na odwrót: Czytelnikowi łatwiej przegapić listę wpisów na marginesie, ale za to otwierając wpis od razu może zacząć czytać treść “właściwą”.

Hm.

(uwaga: z jakichś bliżej niewyjaśnionych powodów kliknięcie w “View results” nie wyświetla bieżących wyników ankiety – zainteresowanych proszę o e-mail)


Liczba słów w tym wpisie: 345

Sprawdź też

Pod maską

Jako że ostatnio spędzam w domu więcej czasu niż zwykle (epidemia, wiadomo), mam więcej okazji, …

Blogowe ostatniości

Dziś trochę ględzenia o zapleczu blogu. Będzie raczej nudno. Wbrew ponurym przewidywaniom udaje mi się …

Zapisz się
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
2
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x