Pod prąd

Przecież to logiczne

Dostałem dziś rano zautomatyzowanego maila z prośbą o wypełnienie ankiety na temat obecnej sytuacji na rynku pracy IT. Obiecano mi, że ankieta będzie krótka oraz anonimowa – zazwyczaj nie wierzę w tego typu zapewnienia, postanowiłem jednak dać ankiecie szansę.

Nadawcą maila była firma CWJobs, w której wieki temu zarejestrowałem się w ramach poszukiwania pracy. Okazali się jednak wówczas mniej skuteczni od konkurencji, więc o nich zapomniałem. Jednak, ponieważ usunąć swoje dane z Internetu jest o wiele trudniej niż pozbyć się moczu z basenu, oni o mnie nie zapomnieli i stąd właśnie temat do dzisiejszego wpisu.

Wracając do ankiety – jedno z pytań brzmiało:

„Do you think CWJobs understands the IT industry?”

(для неговорящих по английски: „Czy uważasz, że CWJobs rozumie branżę IT?”)

(dla nieznających cyrylicy: zdanie w poprzednim nawiasie zaczyna się od „dla niemówiących po angielsku:”)

(for English natives reading this post: you’re in trouble)

Odpowiedzi były dostępne dwie: 1. Yes / 2. No

Już zacząłem się zacietrzewiać (moje zacietrzewienia na nieudolne pytania w ankietach kończą się na ogół szybkim Ctrl-F4), ponieważ nie mając bladego pojęcia o firmie, nie byłem w stanie stwierdzić czy znają się oni na branży czy się nie znają. Jednak tuż przed odesłaniem ankiety w niebyt stwierdziłem, że jednak można na to pytanie uczciwie odpowiedzieć:

1. Budowanie ankiet jest elementem branży IT.
2. Stawianie „rozmytych” pytań bez możliwości udzielenia na nie odpowiedzi „Nie wiem” (ew. „Nie mam zdania”) świadczy o tym, że ankieta jest do bani (chciałem w pierwszej chwili napisać „do dupy”, ale byłoby nieładnie używać słowa „dupa” w – bądź co bądź – publicznym blogu).

Ergo:
Z czystym sumieniem zaznaczyłem odpowiedź numer dwa.

Bo myśledź czeba umić.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close