Share Week 2020

W zeszłych latach akcja Share Week zazwyczaj miała miejsce w połowie marca. W tym roku trochę się przesunęła i trwa właśnie teraz, w drugim tygodniu kwietnia, kiedy brodate Andrzeje szykują się do wielkanocnych siurpryz i hopsztosów wraz ze śwarnymi Grażynami.

Niezorientowanym wyjaśnię, że akcja polega na tym, żeby podzielić się z blogosferą listą swoich ulubionych trzech blogów. Można więcej niż trzy rzecz jasna, ale te trzy “najbardziejsze” będą później zliczone w Centrali i blogi z największą liczbą poleceń trafią na jakiś tam piedestał czy inne podium. Czy jakoś tak. W każdym razie chodzi o to, żeby polecać. Blogerzy blogerom.

W tym roku moje nominacje lecą do następującej trójki (kolejność przypadkowa):

1 Hoko Poko. Blog człowieka światłego. Pisze o różnych różnościach: o nauce, o muzyce, o duchowości, o ekologii i o bazylionie innych spraw. Mocne strony: bardzo bogate słownictwo, niebanalny dobór tematów. Reklamuję, bo właściciel blogu jest prywatnie fanem Stanisława Lema, a my, lemofilce, powinniśmy trzymać się razem 😉

2 Unserious.pl – blog (głównie) o książkach. Mocne strony: mnóstwo SciFi i Fantasy! O ile fantasy nie lubię, o tyle SciFi – bardzo. Na Unserious.pl znalazłem już sporo perełek. Autorka wkłada weń mnóstwo zapału i widać, że bloguje z przyjemnością. Comiesięczne podsumowania, konkursy, recenzje nie tylko nowości, ale również dawno już nieżyjących klasyków. Każdy fan fantastyki powinien znaleźć tu coś dla siebie.

3 Użyj Wyobraźni, czyli Bartek z kartek. Ten blog czytam od ponad trzech lat, reklamowałem go tu też w poprzednich edycjach Share Week. Teksty Bartka są niesztampowe, na ogół skupione na jednym konkretnym zdarzeniu lub zjawisku i przede wszystkim nasączone ogromną ilością doskonałego humoru. Mocne strony: Autor ma do siebie ogromny dystans, pisze z klasą, potrafi rozbawić nawet najbardziej zatwardziałego ponuraka.

A tu linki do moich Share Weeks z zeszłych lat: 2019, 2018, 2017

Zapisz się
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
6
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x