Share Week 2019 czyli blogerzy polecają blogerów

Jak co roku akcja Share Week dociera do mnie niejako przez przypadek. Tym razem natrafiłem na notkę Dublinii, która jako pierwsza wśród subskrybowanych przeze mnie blogerów bierze udział w tegorocznej odsłonie akcji.

Niezorientowanym przypomnę, że Andrzej Tucholski raz do roku, na wiosnę, ogłasza akcję Share Week, polegającą na tym, że każdy bloger może polecić trzy blogi. Andrzej potem te polecenia pracowicie zlicza i sporządza z nich statystyki.

Akcja jest fajna, bo można się z niej dowiedzieć o fajnych, nowych blogach, a także napisać zdanie z powtarzającym się w różnych formach słowem "fajny".

Tradycyjnie już nadmienię, że wybór jest trudny, bo blogów jest co niemiara a miejsca tylko trzy. Ale jak trzeba to trzeba, nic nie poradzisz.

Bez dalszego wodolejstwa, zaczynamy:

Tramwaj nr 4

Tramwaj nr 4 to blog głównie książkowy, ale nie tylko. Piszą tam na najrozmaitsze tematy związane z kulturą, czasem coś o planszówkach, sporadycznie trafi się podcast. Bardzo sympatyczne czytadło. Niedawno w składzie redakcji blogu było małe zamieszanie i Tramwaj stał przez kilka miesięcy na bocznicy, ale już wrócił i dalej serwuje świetne teksty.

użyj wyobraźni

Bartek pisze rzadko, ale jak już pisze, to z przytupem. Opowieści z życia codziennego podniesione do rangi małych arcydzieł humoru sprawiają, że nie sposób się nie uśmiechnąć. Bardzo, bardzo dobry kawałek blogosfery. Dodatkowy plus za minimalizm wizualny.

Noż kurdę, sami zobaczcie:

Postanowiłem świat obejrzeć, toteż, nasączywszy szmatę siuwaksem, jąłem trzeć okno celem światła wpuszczenia, bo mi się znudziło w samo południe z latarką pilota do telewizora na stoliku w salonie szukać. Zanim się obejrzałem, polazłem za ciosem i pół chałupy wybebeszyłem, i się okazało, że nie mieszkam w kawalerce i tam dalej to jeszcze dwa pokoje są, tylko dojść się nie dało i trochę Narnia.

5000lib

5000lib to blog po trochu o wszystkim i o niczym. Autorka stara się pisać o sprawach ważkich i ciekawych, trzymając się przy tym z daleka od religii i polityki, za co łapie u mnie dodatkowe punkty. Cecha charakterystyczna to (nad)używanie gierek (ale nie edward) słownych, przez co niektóre wpisy mogą wydawać się lekko męczące.

W tym roku Andrzej namawia nie tylko do popularyzacji fajnych blogów, ale też do wsparcia dwunastoletniej Wiktorii. Więcej szczegółów na stronie akcji: https://andrzejtucholski.pl/2019/zgloszenia-otwarte-start-akcji-share-week-2019/

Zapisz się
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x