Share Week 2019 czyli blogerzy polecają blogerów

Jak co roku akcja Share Week dociera do mnie niejako przez przypadek. Tym razem natrafiłem na notkę Dublinii, która jako pierwsza wśród subskrybowanych przeze mnie blogerów bierze udział w tegorocznej odsłonie akcji.

Niezorientowanym przypomnę, że Andrzej Tucholski raz do roku, na wiosnę, ogłasza akcję Share Week, polegającą na tym, że każdy bloger może polecić trzy blogi. Andrzej potem te polecenia pracowicie zlicza i sporządza z nich statystyki.

Akcja jest fajna, bo można się z niej dowiedzieć o fajnych, nowych blogach, a także napisać zdanie z powtarzającym się w różnych formach słowem „fajny”.

Tradycyjnie już nadmienię, że wybór jest trudny, bo blogów jest co niemiara a miejsca tylko trzy. Ale jak trzeba to trzeba, nic nie poradzisz.

Bez dalszego wodolejstwa, zaczynamy:

Tramwaj nr 4

Tramwaj nr 4 to blog głównie książkowy, ale nie tylko. Piszą tam na najrozmaitsze tematy związane z kulturą, czasem coś o planszówkach, sporadycznie trafi się podcast. Bardzo sympatyczne czytadło. Niedawno w składzie redakcji blogu było małe zamieszanie i Tramwaj stał przez kilka miesięcy na bocznicy, ale już wrócił i dalej serwuje świetne teksty.

użyj wyobraźni

Bartek pisze rzadko, ale jak już pisze, to z przytupem. Opowieści z życia codziennego podniesione do rangi małych arcydzieł humoru sprawiają, że nie sposób się nie uśmiechnąć. Bardzo, bardzo dobry kawałek blogosfery. Dodatkowy plus za minimalizm wizualny.

Noż kurdę, sami zobaczcie:

Postanowiłem świat obejrzeć, toteż, nasączywszy szmatę siuwaksem, jąłem trzeć okno celem światła wpuszczenia, bo mi się znudziło w samo południe z latarką pilota do telewizora na stoliku w salonie szukać. Zanim się obejrzałem, polazłem za ciosem i pół chałupy wybebeszyłem, i się okazało, że nie mieszkam w kawalerce i tam dalej to jeszcze dwa pokoje są, tylko dojść się nie dało i trochę Narnia.

5000lib

5000lib to blog po trochu o wszystkim i o niczym. Autorka stara się pisać o sprawach ważkich i ciekawych, trzymając się przy tym z daleka od religii i polityki, za co łapie u mnie dodatkowe punkty. Cecha charakterystyczna to (nad)używanie gierek (ale nie edward) słownych, przez co niektóre wpisy mogą wydawać się lekko męczące.

W tym roku Andrzej namawia nie tylko do popularyzacji fajnych blogów, ale też do wsparcia dwunastoletniej Wiktorii. Więcej szczegółów na stronie akcji: https://andrzejtucholski.pl/2019/zgloszenia-otwarte-start-akcji-share-week-2019/

10
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
6 Wątki komentarzy
4 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
babateam40i6xpilSylwkaFutrak Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
5000lib
Gość
5000lib
offline

Dzięki serdeczne, miło mi, czcionka mi się czerwieni. Fajnie wiedzieć, i widzieć.
I czy tu, czy tam, czytać.
I do tego inicjatywa pomocy.

Radownisia
Gość
Radownisia
offline

Świetne propozycje! Dotarłam do ciebie właśnie poprzez bloga Tucholskiego i cieszę się, że tu jestem 😉

Futrak
Gość
Futrak
offline

No dobra, skoro polecasz to się poczyta. Się poczyta, się zobaczy 🙂

Sylwka
Gość
Sylwka
offline

Fajnie, że też przyłączyłeś się do akcji.
Wskazywanie dobrych miejsc w sieci jest zawsze mile widziane. 😀

40i6
Gość
40i6
offline

Sam nie wiem, co o tym myśleć… Kliknąłem w s.w.18 i się zdziwiłem… https://maciejwojtas.pl – na dzień dobry lekki atak komercji, ale wpisy OK. Trochę się peszę na taką nachalność. Cały zapał i zainteresowanie straciłem przy PKNDL http://www.pkndl.pl – “za bezczelne teksty” i pokazywanie świata takiego, jakim jest. Za podpatrywanie męskiego punktu widzenia, za humor, za riposty, za celność spostrzeżeń i – to akurat wydaje mi się groźne – za sprawianie, że jeden z uczestników “dławi się poranną kawą ze śmiechu”. Ania, uważaj, bo Czytelników wytracisz w tym tempie! 😀 – niestety, dla mnie to całkowita porażka. Wiem, moje tematy są drętwe, mało kogo to obchodzi, ale trzymam się jakiejś jednej ściany, a tam są po prostu kryptoreklamy, zawiasy do szkła, zastosowanie rur, każdy wpis to link do firmy. Nie udławiłem się kawa ze śmiechu. Udławiłem się tymi tekstami. Rzadko tak ostro krytykuję czyjeś wpisy, ale sposób polecania ich, po prostu mnie zaskoczył.

babateam
Gość
babateam
offline

Musimy zajrzeć na te blogi!
Pozdrawiamy, babateam <3

%d bloggers like this: