Szczęśliwi

Zazwyczaj nie komentuję doniesień informacyjnych z innych portali, ale w tym przypadku mamy do czynienia z na tyle zabawną grą słówek, że nie mogłem się powstrzymać.

Otóż, jak donosi portal KopalniaWiedzy.pl (http://url.ie/h1yz):

[…] naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) odnieśli […] spory sukces, mierząc uwalnianie neuroprzekaźnika hipokretyny i stwierdzając, że jej poziom rośnie, gdy jesteśmy szczęśliwi, a spada, gdy odczuwamy smutek.

Użycie nazwy „hipokretyna” w powyższym kontekście ma znakomity sens: kretyni są szczęśliwsi!

Przepraszam za uogólnienie, sam znam kilku szczęśliwych mądrali oraz nieszczęśliwych kretynów, jednak statystycznie rzecz biorąc coś jest na rzeczy 😉

Wracam do miotły.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Szczęśliwi"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
MiSzA
Gość

czyli, że jak człowiek markotnieje, to go przysadka kilku punktów ilorazu inteligencji pozbawia przy pomocy hipokretyny i człek już nie jarzy, że jest w doopie i jest wesół. Cwane. Kilka odcinków "Było sobie życie" teraz trzeba będzie dokręcić.

Bez związku z powyższa notką: gratuluje przyprawienia ojczyźnie miłej kolejnego obywatela.