Ukryte możliwości

Przydarzyło mi się niedawno zaopatrzyć w nowy uchwyt do telefonu. Taki samochodowy, w sensie. W komplecie jest nie tylko sam uchwyt, ale również ładowarka (do gniazda zapalniczki) oraz kabelek. Dziś chciałem się pochwalić, że po zaledwie dwóch dniach użytkowania tego cuda odkryłem jedną kompletnie nieudokumentowaną za to bardzo interesującą opcję tego zestawu.

Zgodnie z założeniem producenta, kabelek ma służyć do ładowania urządzeń USB.

Jednakowoż okazało się, że ów magiczny kabel umożliwia nie tylko ładowanie, ale również...

TADAM

... rozładowywanie urządzenia. Nie uwzględniono tego nigdzie w dokumentacji produktu, ale po odłączeniu kabelka od telefonu, telefon zaczyna się rozładowywać. Zdumiony przetestowałem to - dla pewności - kilka razy i faktycznie, podłączenie telefonu przez kabelek sprawia, że bateria zaczyna się ładować, natomiast jego odłączenie (tym samym kabelkiem!) powoduje - niewielki wprawdzie, ale ciągły - spadek poziomu naładowania.

Przypuszczam, że dłuższa wersja kabelka mogłaby również umożliwić powieszenie wskutek czytania idiotycznych wpisów na zarośniętych pajęczyną niszowych blogach. Z tym, że w takiej sytuacji zaleca się wieszanie w pasie bądź za kostkę, bo za szyję ponoć można się udusić. Ewentualnie przełączenie się na inny kanał.

[yop_poll id="60"]

😉

6 komentarzy

    1. Ankieta, niestety, już działa. Na komórkach. Problem tkwił w nie do końca wyważonym rejestrze generatora kodów dwu-, trzy- i pięciopasmowych. Po ponownym wyważeniu ww. rejestru wszystko gro i bucy. Zapraszam do tyrady.

  1. Ok. Zebrałem niezbędne dane w sprawie niedziałającej ankiety i oto co udało mi się dotychczas ustalić: (1) wpis przeczytały co najmniej trzy osoby (2) ankieta faktycznie nie działa na smartfonie (3) i nie wiem dlaczego (4) dopóki nie dorwę się do peceta, to wszystko, co mogę teraz zrobić…

  2. na opera mini v7 też nie działa. A bardzo chciałem zagłosować w tej bardzo interesującej ankiecie.

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.