Wieprzowina z szynką

I to jeszcze z przyprawami! Spiced Pork with hAM, w skrócie SPAM.

Niestety, od dwóch dni mój blog dostał się pod stały obstrzał spambotów – zamiast 30-40 odsłon dziennie, mam prawie 1000 odsłon, a także – również dziennie – około 100 prób dodawania komentarzy reklamujących mydło, widło i powidło.

Nie wiem jak wpłynie to na zużycie pasma (nawiasem mówiąc, nie wiem nawet czy Hostgator narzuca jakieś limity – niczego na ten temat nie mogę się doszukać na ich stronie), ale zmuszony byłem zainstalować wtyczkę tnącą spam z automatu – w przeciwnym przypadku musiałbym spędzać 15-20 minut dziennie na ręcznym wycinaniu tego draństwa.

Tak więc jeżeli Twój komentarz nie pojawi się pod postem przez dłuższy czas (moderuję komentarze 2-3 razy dziennie), to albo trafił do spamu, albo umarłem, albo po prostu nie zamieściłeś żadnego komentarza. Tak czy siak, puść mi wiadomość na cokolwiek małpa xpil kropka eu – będziemy działać.

Przy okazji, jeżeli ktoś wie jaka jest najlepsza wtyczka antyspamowa do WordPress niech da znać – na razie zainstalowałem “Antispam for all fields” bo była na początku listy wtyczek i miała pięć gwiazdek – ale może są lepsze.


Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ethanak
ethanak
2011/09/19 11:57

Spróbuj sblam – ma wtyczkę do WP

admin
admin
Reply to  ethanak
2011/09/19 16:40

Rzucę okiem z wieczora – dziękować.

admin
admin
2011/09/20 12:44

No i chyba mamy winowajcę. Przeanalizowałem ostatnie trzy dni szukając konkretnej przyczyny nagłego wzrostu ilości spamu – wygląda na to, że winnego trzeba szukać po stronie GoDaddy.com – zaglądałem tam 3 dni temu i porównywałem opcje hostingowe (ponieważ HostGator czasami zbyt wolno serwuje strony, szukałem czegoś szybszego) – i nieopatrznie podałem w jednym z formularzy adres tego bloga. Najwyraźniej GoDaddy jest opanowany przez spamerów, bo chwilę później dostałem pierwszą falę spamerskich komentarzy, i to z adresów IP hostowanych właśnie na GoDaddy. Już wiem z usług którego hostingu na pewno nie skorzystam 😉

Bajdełej, udało mi się ściąć ilość wejść spamerskich z około 1500 dziennie do około 300 dziennie. A więc moje armaty wycinają na razie około 80% wejść. Dużo to i mało zarazem. Poczekajmy jeszcze ze 2-3 dni, zobaczymy w którą stronę to pójdzie.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x