Techniczne

Wieprzowina z szynką

I to jeszcze z przyprawami! Spiced Pork with hAM, w skrócie SPAM.

Niestety, od dwóch dni mój blog dostał się pod stały obstrzał spambotów – zamiast 30-40 odsłon dziennie, mam prawie 1000 odsłon, a także – również dziennie – około 100 prób dodawania komentarzy reklamujących mydło, widło i powidło.

Nie wiem jak wpłynie to na zużycie pasma (nawiasem mówiąc, nie wiem nawet czy Hostgator narzuca jakieś limity – niczego na ten temat nie mogę się doszukać na ich stronie), ale zmuszony byłem zainstalować wtyczkę tnącą spam z automatu – w przeciwnym przypadku musiałbym spędzać 15-20 minut dziennie na ręcznym wycinaniu tego draństwa.

Tak więc jeżeli Twój komentarz nie pojawi się pod postem przez dłuższy czas (moderuję komentarze 2-3 razy dziennie), to albo trafił do spamu, albo umarłem, albo po prostu nie zamieściłeś żadnego komentarza. Tak czy siak, puść mi wiadomość na cokolwiek małpa xpil kropka eu – będziemy działać.

Przy okazji, jeżeli ktoś wie jaka jest najlepsza wtyczka antyspamowa do WordPress niech da znać – na razie zainstalowałem „Antispam for all fields” bo była na początku listy wtyczek i miała pięć gwiazdek – ale może są lepsze.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Wieprzowina z szynką"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ethanak
Gość

Spróbuj sblam – ma wtyczkę do WP

xpil
Gość

Póki co sytuacja chyba opanowana – SBLAM na razie czeka w kolejce, a przed spamerami broni mnie duet "AVH V.D.A.S." plus "Antispam All Fields". AVH VDAS jest o tyle fajny, że współpracuje z serwisami Stop Forum Spam, Spamhaus oraz Project Honey Pot – teoretycznie jest to system typu "fire and forget" – zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce. Do tej pory odfiltrował mi skutecznie mnóstwo spamu więc chyba jest ok…

Close