Wieprzowina z szynką

I to jeszcze z przyprawami! Spiced Pork with hAM, w skrócie SPAM.

Niestety, od dwóch dni mój blog dostał się pod stały obstrzał spambotów – zamiast 30-40 odsłon dziennie, mam prawie 1000 odsłon, a także – również dziennie – około 100 prób dodawania komentarzy reklamujących mydło, widło i powidło.

Nie wiem jak wpłynie to na zużycie pasma (nawiasem mówiąc, nie wiem nawet czy Hostgator narzuca jakieś limity – niczego na ten temat nie mogę się doszukać na ich stronie), ale zmuszony byłem zainstalować wtyczkę tnącą spam z automatu – w przeciwnym przypadku musiałbym spędzać 15-20 minut dziennie na ręcznym wycinaniu tego draństwa.

Tak więc jeżeli Twój komentarz nie pojawi się pod postem przez dłuższy czas (moderuję komentarze 2-3 razy dziennie), to albo trafił do spamu, albo umarłem, albo po prostu nie zamieściłeś żadnego komentarza. Tak czy siak, puść mi wiadomość na cokolwiek małpa xpil kropka eu – będziemy działać.

Przy okazji, jeżeli ktoś wie jaka jest najlepsza wtyczka antyspamowa do WordPress niech da znać – na razie zainstalowałem „Antispam for all fields” bo była na początku listy wtyczek i miała pięć gwiazdek – ale może są lepsze.


4
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Wątki komentarzy
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
xpiladminethanak Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
ethanak
Gość
ethanak
offline

Spróbuj sblam – ma wtyczkę do WP

admin
Gość
admin
offline

Rzucę okiem z wieczora – dziękować.

admin
Gość
admin
offline

No i chyba mamy winowajcę. Przeanalizowałem ostatnie trzy dni szukając konkretnej przyczyny nagłego wzrostu ilości spamu – wygląda na to, że winnego trzeba szukać po stronie GoDaddy.com – zaglądałem tam 3 dni temu i porównywałem opcje hostingowe (ponieważ HostGator czasami zbyt wolno serwuje strony, szukałem czegoś szybszego) – i nieopatrznie podałem w jednym z formularzy adres tego bloga. Najwyraźniej GoDaddy jest opanowany przez spamerów, bo chwilę później dostałem pierwszą falę spamerskich komentarzy, i to z adresów IP hostowanych właśnie na GoDaddy. Już wiem z usług którego hostingu na pewno nie skorzystam 😉

Bajdełej, udało mi się ściąć ilość wejść spamerskich z około 1500 dziennie do około 300 dziennie. A więc moje armaty wycinają na razie około 80% wejść. Dużo to i mało zarazem. Poczekajmy jeszcze ze 2-3 dni, zobaczymy w którą stronę to pójdzie.

%d bloggers like this: