Pod prąd

Wzór błędu

Miałem niedawno okazję odwiedzić nasz sympatyczny konsulat przy Eden Quay. Przy okazji stania w ogonku do okienka…

Nie wiem po cholerę stałem w tym ogonku, skoro pan z mikrofonem i tak wywoływał każdego po nazwisku, ale skoro wszyscy stali to nie chciałem być gorszy 😉

… do okienka, przyglądałem się uważnie otoczeniu, próbując wychachmęcić jakiś materiał na wpis. No bo jak to, być w ambasadzie i nie znaleźć materiału na bloga to jakby być w Watykanie i do papieża nie strzelać (jak mówi stare bułgarskie przysłowie).

No i po raz kolejny nie zawiodłem się. Tym razem wprawdzie nie poszło o imiesłów (jak ostatnio), w dodatku zamknąłem gębę na klucz i się nie odzywałem, chociaż mój wewnętrzny troll (każdy takiego ma… każdy, prawda? PRAWDA?) kopał mnie od środka, żeby zwrócić uwagę.

A o co konkretnie chodziło?

O te takie fikuśne skanery odcisków palców, co to je obowiązkowo poinstalowali przy wszystkich okienkach. Skaner palca działa w sposób bardzo skomplikowany i zawiły, w zasadzie bez doktoratu (i to takiego z habilitacją) nie podchodź. Najpierw pan w okienku mówi, żeby przyłożyć palec do szkiełka, potem, żeby jeszcze raz przyłożyć palec do szkiełka, a potem trzeba zabrać palec i przyłożyć inny palec, wreszcie na koniec ten inny palec przyłożyć ponownie.

Ja się przeważnie gubię gdzieś przy pierwszym palcu, na szczęście w okienku za szybką jest wyświetlona instrukcja jak tego ustrojstwa prawidłowo używać. Żeby jednak nie było za smutno, a także, żeby okoliczni blogerzy, stojący ze znudzonymi minami w kolejkach do okienek, mieli potem o czym pisać w swoich nudnych jak flaki z olejem blogach, najeżonych długimi, skomplikowanymi, wielokrotnie złożonymi zdaniami ze zbyt dużą ilością przymiotników, o czym to ja, ach, właśnie. W okienku jest wywieszona szczegółowa instrukcja jak używać skanera odcisków. A zaraz pod spodem druga, jeszcze bardziej szczegółowa, jak NIE używać skanera odcisków.

Wygląda to tak, że w górnej części plakatu – instrukcji znajduje się ładny, zielony napis „WZÓR PRAWIDŁOWEGO PRZYŁOŻENIA PALCA DO SKANERA”, pod spodem trzy zdjęcia, z trzech różnych ujęć, na których widnieje palec przyłożony prawidłowo do skanera. A pod spodem – bonusik: „WZÓR NIEPRAWIDŁOWEGO PRZYŁOŻENIA PALCA DO SKANERA”, oczywiście poparty bogatym portfolio zdjęć, ukazujących jak należy nieprawidłowo położyć palec na skanerze.

A więc, moi drodzy, jeżeli nie macie zielonego pojęcia jak położyć palec na skanerze odcisków, istnieje (niewielka, ale jednak) szansa, że zrobicie to nieprawidłowo. Jeżeli to nastąpi, proszę, pamiętajcie o stosowaniu się do wzoru w DOLNEJ, czerwonej części instrukcji. Jeżeli natomiast przyłożycie palec prawidłowo, wówczas jak najbardziej należy stosować się do górnej, zielonej części.

W końcu wzór to wzór, no nie?

Oczywiście nie byłoby dzisiejszego wpisu, gdyby w dolnej części instrukcji słowo WZÓR zastąpić słowem PRZYKŁAD. Ale nie, po co, przecież to trzeba wysilić mózgownicę.

Wiem. Czepiam się…


Hrabia Duszański Hrabia Henryk
Tags

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Irlandia po polsku Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Irlandia po polsku
Gość
Irlandia po polsku

sprawdź, czy w konsulacie już nie ma cię na ścianie z opisem, tego Pana już nie obsługujemy. 🙂

%d bloggers like this: