Pod prąd

Wzór błędu

Miałem niedawno okazję odwiedzić nasz sympatyczny konsulat przy Eden Quay. Przy okazji stania w ogonku do okienka…

Nie wiem po cholerę stałem w tym ogonku, skoro pan z mikrofonem i tak wywoływał każdego po nazwisku, ale skoro wszyscy stali to nie chciałem być gorszy 😉

… do okienka, przyglądałem się uważnie otoczeniu, próbując wychachmęcić jakiś materiał na wpis. No bo jak to, być w ambasadzie i nie znaleźć materiału na bloga to jakby być w Watykanie i do papieża nie strzelać (jak mówi stare bułgarskie przysłowie).

No i po raz kolejny nie zawiodłem się. Tym razem wprawdzie nie poszło o imiesłów (jak ostatnio), w dodatku zamknąłem gębę na klucz i się nie odzywałem, chociaż mój wewnętrzny troll (każdy takiego ma… każdy, prawda? PRAWDA?) kopał mnie od środka, żeby zwrócić uwagę.

A o co konkretnie chodziło?

O te takie fikuśne skanery odcisków palców, co to je obowiązkowo poinstalowali przy wszystkich okienkach. Skaner palca działa w sposób bardzo skomplikowany i zawiły, w zasadzie bez doktoratu (i to takiego z habilitacją) nie podchodź. Najpierw pan w okienku mówi, żeby przyłożyć palec do szkiełka, potem, żeby jeszcze raz przyłożyć palec do szkiełka, a potem trzeba zabrać palec i przyłożyć inny palec, wreszcie na koniec ten inny palec przyłożyć ponownie.

Ja się przeważnie gubię gdzieś przy pierwszym palcu, na szczęście w okienku za szybką jest wyświetlona instrukcja jak tego ustrojstwa prawidłowo używać. Żeby jednak nie było za smutno, a także, żeby okoliczni blogerzy, stojący ze znudzonymi minami w kolejkach do okienek, mieli potem o czym pisać w swoich nudnych jak flaki z olejem blogach, najeżonych długimi, skomplikowanymi, wielokrotnie złożonymi zdaniami ze zbyt dużą ilością przymiotników, o czym to ja, ach, właśnie. W okienku jest wywieszona szczegółowa instrukcja jak używać skanera odcisków. A zaraz pod spodem druga, jeszcze bardziej szczegółowa, jak NIE używać skanera odcisków.

Wygląda to tak, że w górnej części plakatu – instrukcji znajduje się ładny, zielony napis „WZÓR PRAWIDŁOWEGO PRZYŁOŻENIA PALCA DO SKANERA”, pod spodem trzy zdjęcia, z trzech różnych ujęć, na których widnieje palec przyłożony prawidłowo do skanera. A pod spodem – bonusik: „WZÓR NIEPRAWIDŁOWEGO PRZYŁOŻENIA PALCA DO SKANERA”, oczywiście poparty bogatym portfolio zdjęć, ukazujących jak należy nieprawidłowo położyć palec na skanerze.

A więc, moi drodzy, jeżeli nie macie zielonego pojęcia jak położyć palec na skanerze odcisków, istnieje (niewielka, ale jednak) szansa, że zrobicie to nieprawidłowo. Jeżeli to nastąpi, proszę, pamiętajcie o stosowaniu się do wzoru w DOLNEJ, czerwonej części instrukcji. Jeżeli natomiast przyłożycie palec prawidłowo, wówczas jak najbardziej należy stosować się do górnej, zielonej części.

W końcu wzór to wzór, no nie?

Oczywiście nie byłoby dzisiejszego wpisu, gdyby w dolnej części instrukcji słowo WZÓR zastąpić słowem PRZYKŁAD. Ale nie, po co, przecież to trzeba wysilić mózgownicę.

Wiem. Czepiam się…

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wzór błędu"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irlandia po polsku
Gość

sprawdź, czy w konsulacie już nie ma cię na ścianie z opisem, tego Pana już nie obsługujemy. 🙂

Close